18 Şubat 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara11°C

CHP'DE MİTİNG ÖNCESİ KRİZ
CHP HELİKOPTER PİSTİ ARAYIŞINDA

CHP'de miting öncesi kriz CHP helikopter pisti arayışında

26 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bolu'da gerçekleştireceği miting için helikopter tercihinde bulunması, CHP İl Örgütü'nde krize neden oldu. Helikopterin iniş alanı için Bolu Atatürk Stadyumu'nu planlayan CHP İl Örgütü'nün teklifi İl Emniyet Müdürlüğü'nden veto gördü. Örgüt, helikopter için boş arazi arayışlarını sürdürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçda roğlu, 30 Mayıs 2011 Pazartesi günü seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştireceği miting için Bolu'ya geliyor. Miting hazırlıklarının günler öncesi başladığı CHP İl Örgütü'nde, dün bir kriz patlak verdi. Kılıçdaroğlu'nun Bolu'ya gelmek için karayolu yerine havayolunu tercih ettiğini öğrenen CHP İl Örgütü yöneticileri, ilk etapta Bolu Atatürk Stadyumu'nun pist olarak kullanılması için İl Emniyet Müdürlüğü'ne müracaatta bulundu. Kılıçdaroğlu'nun geleceği Pazartesi günü stadyum çevresinde halk pazarının kurulacağını göz önünde bulunduran Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, helikopterin iniş ve kalkış esnasında çevredeki vatandaşlar için risk oluşturabileceği gerekçesiyle teklife onay vermedi.

İLK ALTERNATİF KARAÇAYIR

Kılıçdaroğlu'nun Bolu ziyaretine dört gün kala patlak veren bu kriz üzerine harekete geçen CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu ve ekibi, ilk alternatif alan olarak megastar Tarkan'ın Bolu'da verdiği konser için Karaçayır'da oluşturulan ve şu an boş olan alanda incelemeler yaptı. Burası için onay alınması halinde Kılıçdaroğlu'nun helikopterinin bu alana ineceğini belirten parti yetkilileri, yeni alan arayışlarını da sürdürdüklerini belirtti.

“MİTİNG ALANINI HINCA HINÇ DOLDURACAĞIZ”

Öte yandan mitinge ilişkin açıklamalarda bulunan Karakaşoğlu,“Miting için hazırlıklarımıza başladık ve aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mitingi düzenleyen komitemiz gerekli çalışmaları yaptı. İl ve ilçe örgütlerimiz de bu çalışmalara destek veriyor. İlçelerimizde ve beldelerimizde organizasyonlarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Sayın Kılıçdaroğlu Bolu'da yapacağı mitingde CHP'nin projelerini anlatacak. Bu projelerimizden bazıları Aile Sigortası, yoksullukla mücadele, emeklilere ve gençlere yönelik çalışmalar. Emeklilerimizin aylıkları yetmedikleri için ikinci bir işte çalışarak yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını görüyoruz. Emeklilerimiz için partimizce hazırlanan İntibak Yasası Kılıçdaroğlu tarafından bu mitingde ayrıntılarıyla Bolu kamuoyuyla paylaşılacak. Miting günü alanı dolduracağımız ve büyük bir coşkuyla miting yapacağımız kanaatindeyim”dedi.

Karakaşoğlu son olarak açıklamalarında miting günü Kemal Kılıçdaroğlu'nun beraberinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve MYK üyelerinden isimlerin de Bolu'ya gelmesini beklediklerini sözlerine ekledi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.