24 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara7°C

KREDİ BORCU OLAN ESNAFA MÜJDE

KREDİ BORCU OLAN ESNAFA MÜJDE

26 Mayıs 2011 Perşembe 00:00

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Tahir Gayret, bankalara kredi kartı borcu ve kredi ödemesi olan esnafların borçlarının yapılandıracağını söyledi.

Tahir Gayret yazılı basın açıklaması yaparak kredi borcu olan esnafa müjde verdi.Gayret yaptığı açıklamada “Esnaf ve Sanatkârların kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu ile LBT VARLIK YÖNETİM A.Ş. (LBT) ve Girişim Varlık Yönetimi A.Ş. (GİRİŞİM) arasında 14.03.2011 tarihinde protokol imzalanmıştı. İmzalanan bu protokol için Rekabet kurulundan onay çıktı. 'Rekabet Kurulu'nun vermiş olduğu bu karar bankalara 100 bin liraya kadar ticari kredi ile kredi kartı borcu olan esnaf ve sanatkârımıza rahat bir nefes aldıracaktır” dedi.

ESNAFIMIZIN SİCİLİ TEMİZLENECEK
Gayret yaptığı açıklamanın devamında “En kısa zamanda Rekabet Kurumu'na başvuran bankalarla protokol imzalanacaktır. 'Protokol imzalanmasınını ardından borç yapılandırılması konusunda başvurular başlayacaktır. Başvuru tarihi esnaf ve sanatkârlarımıza daha sonra duyurulacaktır. Yapılandırma kapsamındaki 15 bankaya olan ticari kredi borcu olan esnaf ve sanatkârlar bu protokolle beraber daha düşük faizle ve 36 taksitle ödeme imkânı bulacaklar olup, 'Takipteki kredi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla borçlu esnafımızın bankalardaki sicili de temizlenmiş olacaktır” dedi. Gayret açıklamasının devamında, Esnaf ve sanatkârların anlaşma yapılan bankalara olan borçlarının toplam borcun yüzde 90'ını karşılayacağını söyledi. Yapılandırma listesinde olan bankalar; “Akbank, Anadolubank, Denizbank, Eurobank Tefken, HSBC Bank, Şekerbank, Tekstil Bank, T.Finans Katılım Bankası, T.Garanti Bankası, T.Halk Bankası, T.İş Bankası, Altarnatif Bank, T.Ziraat Bankası, T.Vakıflar Bankası ve Yapı Kredi Bankası”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.