16 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara7°C

VEDASI GÖZYAŞLARIYLA OLDU

Vedası Gözyaşlarıyla Oldu

28 Mayıs 2011 Cumartesi 00:00

Vedası Gözyaşlarıyla Oldu

 

Boluspor’da 31 Mayıs’ta yapılacak olan kongre öncesi Başkan Emin Semercioğlu, aday olmayacağını açıkladı. Düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarına boğulan Emin Semercioğlu, “Korktuğum için değil, anlaşılamadığım için bırakıyorum” dedi.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde liste çalışmalarına başlamasına rağmen, destek istediği kişilerden olumsuz yanıt alan Emin Semercioğlu aday olmayacağını açıkladı. Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Semercioğlu, “Kulübü yönetme onurunu hep birlikte yaşadık. Kulübün borç batağı içinde olduğu yönde çıkan haberlar beni çok üzdü. Bu haberler yanlı ve sistematiktir. Olayı objektif olarak değerlendirmek gerekir. Yaptığımız transferlerin sonucunda kulübümüze kaynak yarattık. 37 tane gelecek vaat eden futbolcunun bonservisini alarak kulubümüze kazandırdık. Dolayısıyla enkaz edebiyatı yapmanın ve yönetimimizi bu şekilde karalamanın büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Yıllar sonra ilk kez lider olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Bolusporun başarısı hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Boluspor gibi güzide bir kulübün başkanlığını yapmak benim için bir onurdu. Tüm imkanlarımı seferber ederek, iyi niyetle görevimi yaptığımı düşünüyorum. Bu anlamda bana maddi ve manevi destekte bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Necip Çarıkçı’dan kulübü devraldıklarında 1 milyon liralık borç olduğunu açıklayan Emin Semercioğlu, “Takımımızı sıkıntıya sokmamak için her türlü imkanı değerlendirdik. Yönetimi 1 milyon liralık bir borçla devraldık. Bu borcu da kuruşuna kadar ödedik. Geçtiğimiz dönem ki borcu da keyfimize yapmadık. Borç kulübün borcudur. Bunu kulübün geleceği için yaptık. Yaptığım özverinin ve şeffaf yöneticilik anlayışının hiç kimse tarafından anlaşılamadığı için görevi bırakıyorum. Korktuğum için de değil” diye konuştu.

 

Destek göremediğini söyleyen Semercioğlu, “Görev yaptığım sürede kimseyi karalamadım. İdareciler amatördür. Amatör ruhla çalışır ve kendisine para aktarmaz. Ama bazı başkanlar bunu bilemedi. Boluspor, herkesin üstündedir. Boluspor ne benim ne de başkasınındır. Kişisel çatışmalardan dolayı kin ve nefretin hakim olduğu bir ortama alet olmak istemediğim için bıraktım. Bu da Boluspor’a yansıdı. Tüm Türkiye’ye rezil olduk. Ben herkese elimi uzattım. Bundan sonra da uzatırım”şeklinde konuşurken gözyaşlarına boğuldu. Semercioğlu’nu yönetimde bulunan bazı arkadaşları teselli etti.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.