20 Temmuz 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ: BAŞARI İSTEYEN ADAM BOLUSPOR'UN 2 MİLYONLUK AÇIĞINI KAPATIR

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: Başarı isteyen adam Boluspor'un 2 milyonluk açığını kapatır

30 Mayıs 2011 Pazartesi 00:00

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Necip Çarıkçı'nın başkan adaylığını açıkladığı basın toplantısından sonra İhlas Haber Ajansı Muhabiri Bülent Velioğlu'na ve Bolu Gündem Gazetesi'ne Boluspor kongresi öncesi son değerlendirmelerini anlattı. Kongreden bir gün önce yaptığı açıklamada Yılmaz, Çarıkçı'ya açık destek verdi. Desteğinin gerekçesi olarak 6 yıl süren Çarıkçı başkanlığında Boluspor'un ekonomik olarak çok başarılı olduğunu, şu an ciddi bir borcu olan Boluspor'u düzlüğe tekrar çıkarabilmenin ancak dengeli, başarılı bir yöntemle olabileceğini kaydetti. Çarıkçı'nın iyi bir yönetim kurulu oluşturacağını belirten Yılmaz, borçlu bir bütçe alacak olan Çarıkçı ve yönetimine başarılar dilediğinin altını çizdi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Boluspor kongresi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Boluspor'da 2 milyon liranın üzerinde çok büyük bir açık olduğuna dikkat çeken Yılmaz, büyük bir borcun olduğunun altını çizdi. Başkan Yılmaz, “Emin Semercioğlu'na göre bu küçük bir açık olabilir. Bu devasa bir açık. Cebinden karşılayacak bir başkan adayı varsa, o adamı öp başına koy. Yeni gelen yönetim bu borcu kabul etmeyebilir. Ortada bir sıkıntı var. Eğer bu sıkıntıyı birisi üstlenmezse bu, “Emin Semercioğlu'na devam et” demektir. Semercioğlu'nun bu işe devam etmesi olmaz. Sağlıkla ilgili ve ticari problemleri var. Emin Semercioğlu, “Boluspor'da açık var. Ben devam edeceğim” derse! Açığı kim karşılayacak? Ben, “Sen devam et. Açığı ben karşılayacağım” diyemem. Benim maaşım belli, etim belli budum belli. Bolu imkanları kuvvetli olan bir il değil. Bu bütçeler Bolu'nun imkanlarına göre çok ciddi bütçeler. Eğer bu bütçeleri rayında koruyamazsak, dökülür. Döküldüğü zamanda bir başkası toplayamaz. Dengede takımı götürecek yapıyı Bolu oluşturmak durumunda. Böyle borçların altından Bolu'dan kimse kalkamaz” diye konuştu.

“BOLUSPOR İÇİN ŞU KADAR PARA TOPLAYABİLİRİM, DİYEN BİR ADAM YOK”

Yılmaz açıklamalarının devamında şöyle konuştu: “Çarıkçı ve yönetimi, “Bu borcu kabul etmiyorum” diyebilir. Çünkü yönetmelik sistemi eskinin borcunu kabul etmez. Borcu kimse kabul etmezse, Boluspor'a yönetici bulamazsın. Geçmişte Boluspor'un borcu, Boluspor'un borcu olarak kalıyordu. Şimdi öyle değil. Borç üstüne kalıyor. Sokakta ki konuşmalara göre hareket etmeye kalkanlar açıkta kalır, ortada kalır. Elini taşını altına kim koyacak? Şehre kim sahip çıkacak? Sokaktaki laflara göre kendimize yön verirsek akşam evin yolunu bulamayabiliriz. Başarı isteyen adam Boluspor'un 2 milyonluk açığını kapatır. O zaman şampiyonluk isteme hakkı vardır. Sen terleme, yorulma üzerine de bir de yön vermeye kalk. Nasıl olacak o zaman? Şu an ortada yönetim oluşturup, “Boluspor için şu kadar para toplayabilirim” diyen bir adam var mı? Yok. Becikoğlu, konuşmasında borcu kabul etmediğini söylüyor.”

“NECİP ÇARIKÇI BOLUSPOR'UN GELECEĞİNDE PROBLEM OLMASIN DİYE ADAY OLUYOR”
Açıklamalarının ilerleyen bölümünde “Bu borcun altına girecek adamlar ortaya çıksın” diyen Yılmaz, “Dedikodu, hava bizi ilgilendirmiyor icraat önemli. “Ben kongreye gidiyorum. Borcu kabul ediyorum, bu işi düze çıkaracağım” diyen bir yönetim çıkarsa Çarıkçı o zaman ayrılır. Çarıkçı Boluspor'un geleceğinde problem olmasın diye aday oluyor. Şu an bizim diyelim 2 milyon borcumuz var. Bu 7 milyona çıkarsa, Bolu bunun altından kalkamaz. Çarıkçı borcu dengeliyor. Boluspor'u geleceğe emin adımlarla yükseltecek tüm yönetimleri destekleriz. Boluspor başkanı kim olursa, onunda yanındayız. Çarıkçı'yı güveniyorum ekonomik dengeleri sağladı. Bir yıllık denemenin bedeli bize 3 milyona patladı. Burada yönetimde suçlu, bizde suçluyuz. Bu yüzden Emin Semerci sağlığını kaybetti. Bu işler oyun oynama işi değil. Abdullah Abat çıkar, “Şu kadar para, bu da yönetimimiz” der, o zaman bütün dengeler değişir” ifadelerini kullandı.
Boluspor'da hangi ismin başkan olduğunun önemli olmadığını sözlerine ekleyen Yılmaz, “Önemli olan Boluspor ve Bolu” diyerek sözlerini tamamladı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.