24 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara7°C

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: KORKAK ADAMDAN BAŞBAKAN OLAMAZ

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU: KORKAK ADAMDAN BAŞBAKAN OLAMAZ

31 Mayıs 2011 Salı 00:00


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, "Yiğit adam birisinin arkasından konuşmaz. Yüzüne karşı konuşur. Gelsin karşıma cevabını vereyim. Ama gelmiyor. Gelemez, korkar. Onun için diyorum. Korkak adamdan başbakan olmaz. Kusura bakmasın. Doğruyu söylüyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu taşıyan helikopter Bolu Atatürk Stadyumu'na indi. Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran, İzzet Çetin, Bolu milletvekili adayları ve partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, seçim otobüsüne binerek mitingin yapılacağı Hükümet Meydanı'na gitti. Seçim otobüsü miting alanında kaldırımdan çıkamayınca otobüsten inen Umut Oran ve İzzet Çetin, otobüsün çıkması için kaldırım taşlarıyla rampa yaptı. Otobüs güçlükle miting alanına girerken Kılıçdaroğlu halkı selamladı. Meydanı dolduran yaklaşık 12 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, alandaki, "Küçük hırsız el feneriyle, büyük hırsız deniz feneriyle soyar", "Atma Recep din kardeşiyiz" yazılı dövizleri okudu.

Türkiye'de yoksulluğu tarihe gömeceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bu ülkede barışı ve kardeşliği sağlayacağız. Çatık kaşlı insanlar değil, güler yüzlü insanlar olsun. Herkesin yüzü gülmeli, her evde neşe ve huzur olmalı. Bunları söylerken Recep bey diyor ki, 'Parayı nereden bulacaksın?' Kardeşinize güvenin. AKP'ye giden hortumları keseceğim. Hiç meraklanmayın. AKP'ye bağlanan bütün hortumları keseceğim. Benim umudum sizlersiniz. Türkiye'yi gerçekten çağdaş bir seviyeye getirmek istiyorsak güçlerimizi birleştireceğiz. Günde 16 saat çalışıyorum. En az 16 saat. Sizden de 10 dakika istiyorum. 10 dakika çalışın Türkiye'yi aydınlığa çıkartalım" dedi.

Yeni CHP'nin çözüm üreten bir parti olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bir yerde yoksulluk varsa, işsizlik varsa, esnafın sorunu varsa kendine dert edinen bir partiyiz. Yeni CHP, halkın yanında olan, çözüm üreten bir partidir. Meydanlara çıkıp sabah akşam 'Kılıçdaroğlu' diyip duruyor. Ezberi bozulmuş, ezberini bozacağım. Kimyası bozulmuş, kimyasını bozacağım. 'Şunu yaptı, bunu yaptı' diyor. Gücün varsa, yandaş televizyonuna çıkıp konuşalım, el mi yaman, bey mi yaman görelim. Gelemiyor ama, karşıma çıkamıyor" diye konuştu.

Yağmur yağışı nedeniyle miting alanını dolduran vatandaşların ıslandığını gören Kılıçdaroğlu, konuşmasını yarıda kesip CHP Bolu Milletvekili adaylarıyla birlikte halkı selamlayarak mitingi bitirdi.

Kılıçdaroğlu, seçim otobüsünden halkı selamlayarak İzzet Baysal Caddesi'nden Gölyüzü Mahallesi'ne gitti. Kılıçdaroğlu, Gölyüzü Mahallesi'nde seçim otobüsünden inerek bir kahveye gidip vatandaşlarla selamlaştı. Vatandaşlarla çay içip sohbet eden Kılıçdaroğlu, esnafın sorunlarını dinledi. Bir vatandaş, Kılıçdaroğlu'na, "Petrol fiyatlarını lütfen düşürün. Halimiz harap" dedi. Kılıçdaroğlu ise, "AKP, 'Petrol dışardan geliyor fiyat yükseliyor. Düşünce de düşürüyoruz' diyor. Petrolün dışardan geldiği doğru. Rafineri de işlendiği doğru. Rafineri sahibinin üzerine kar koyarak dağıtım şirketine teslim ettiği doğru. Benzin istasyonu sahibi de koyuyor ve fiyat artıyor. Geri kalan ÖTV ve KDV. Yata ne veriyorsan, çiftçiye de aynısını vereceğiz. Adam yata zevk için biniyor. Ama çiftçi üretecek. Burada devletin zararı söz konusu değil" diyerek cevapladı.

"YİĞİT ADAM BİRİSİNİN ARKASINDAN KONUŞMAZ"

Kılıçdaroğlu bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan sizin için sanal ifadesini kullandı. Neler söyleyeceksiniz?" sorusuna ise şöyle yanıtladı:

"Karşıma çıkarsa istediği TV kanalında bana sorsun. Bende yanıtını veririm. Benim arkamdan niye konuşuyor ki? Yiğit adam birisinin arkasından konuşmaz. Yüzüne karşı konuşur. Gelsin karşıma cevabını vereyim. Ama gelmiyor. Gelemez, korkar. Onun için diyorum. Korkak adamdan başbakan olmaz. Kusura bakmasın. Doğruyu söylüyorum"

Kılıçdaroğlu daha sonra otobüsle Sakarya'ya gitti.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.