24 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara12°C

SAYIN DURMUŞ ERDİNÇ BEY'E; SEVGİLER, SAYGILAR TEŞEKKÜRLER

SAYIN DURMUŞ ERDİNÇ BEY'E; SEVGİLER, SAYGILAR TEŞEKKÜRLER

31 Mayıs 2011 Salı 00:00

Bundan yaklaşık 25 ay önce gazetemizin; kentin önemli dönemeçlerinin yaşandığı anlarda, ya da Bolu Gündem'de olan bitenin kaleme alındığı “Gündem'e dair” köşesinde aşağıda ki yazıyı yayınlamıştık.

“BOLU KENTİ YEREL GAZETEYİ BOLU GÜNDEM'LE TANIDI.”

Bolu Gündem “haberde tarafsız, yorumda kamudan, halktan yana” çizgisini 20 yıl sürdürdü.

Sürdürmeye de devam edecek.

Maradit ailesinin 58 yıl kuşaktan kuşağa geçen yayın anlayışı, Basın Şeref Kartı sahibi nadir kişilerden Sayın Bedrettin Maradit önderliğinde, Fatih Maradit liderliğinde Bolu Yerel Basınında; Bolu Gündem değerli yazı ailesi, habercileri ile görevini başarıyla gerçekleştirip bu günlere geldi.

Başarılı çıkışın sürekliliğinin sağlanması için, bazı ortamlarda bayrak yarışında da olduğu gibi flama, amblem, alamet-i farika el değiştirir.

Burada amaç mevcut başarıyı taçlandırmak, bir adım öteye götürme çabasını hayata geçirmekten öteye bir şey değildir.

Bu bağlamda, Bolu Gündem Gazetesi'ne, Erdinç Şirketler Grubu yatırım yapma ve yukarıda konu ettiğimiz bayrak yarışında sorumluluk alma kararı aldı.
Yapılmak istenilen Bolu Gündem Gazetesi'nin yerel basındaki çıtasını önce muhafaza etmek, sonra geliştirmek, netice olarak Bolu yerel basınına ve Bolu halkına hizmete devam etmektir.

Bolu Gündem bir kurumdur.

Kurumlarda ise süreklilik esastır.

İlkeleri, yayın politikası, üslubu, Bolu yerel basınındaki öncü olma özelliği bu sürekliliğinin ana temasını oluşturacaktır.

Bolu Gündem Yeni İmtiyaz sahibi Durmuş Erdinç'in bu konularla ilgili mutabakatı tamdır.

Ulusal Gazete Birgün köşe yazarı ve Bolu Gündem'deki köşesinden yaklaşık 7 yıldır sizlere seslenen, Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Süha Alparslan, Genel Yayın Yönetmeni olarak kurumun ilkelerini ve yayın politikasının sürdürülmesinde sorumluluk almıştır.

Bolu Gündem Grubu olarak Sayın Fatih Maradit ve ailesine bundan sonra Ankara'da sürdürecekleri yaşamlarında esenlikler ve sağlıklar dileriz.
09.04.2009

Evet,

Tarihler bugün 31.Mayıs.2011 gösteriyor.

Bolu Gündem'de yaşanan yeni bayrak değişimini sizlerle paylaşıyoruz.

09.04.2009 tarihi Bolu Gündem için çok önemli bir gündü.

Bolu'dan yetişen, üreten ülke çapında yatırımları ile dikkatleri çeken Erdinç Elektrik Ltd. Şirketinin sahibi Durmuş Erdinç Bolu Gündemin yaşadığı ekonomik sorunlara hiçbir kar beklentisi olmadan müdahale etmiş, Bolu'nun en eski gazetesinin kesintisiz yayın hayatına devamını sağlamıştı.

Bu bağlamda, Bolu Gündem,

Bolu yerel basınının Amiral Gemisi Bolu Gündem, Bolu halkının doğru haberi en süratli bir şekilde öğrenebilmesi çabası ve yorumunu okuyucuya bırakan yayın anlayışı ile çizgisi ile kendini daha da geliştirerek 2011 Mayısına gelmişti.

Bolu Gündem Gazetesinin flamasını bu zaman diliminde taşıyan, Durmuş Erdinç Bey, Bolu Gündem ailesine seslenerek;
“Bolu Halkına duyduğu sosyal sorumluluğunu yerine getirdiğini, gazeteciliğin ana mesleği olmadığını, artık Bolu Gündem'in kendi ayakları üzerinde yürüyebilecek bir aşamaya geldiğini” ifade ederek izin istemiştir.

Bu izini kendisine verme yetkisi içerisinde olmadığımız nedenle reddettiğimiz bu öneriyi; Durmuş Erdinç Bey ısrarla savunarak artan yatırımlarının gazeteye ilgisini giderek azalttığının altını çizerek kararını uygulamaya sokmuş, Bolu Gündem flamasını devretmiş, imtiyaz sahipliğinden ayrılmıştır.

Durmuş Erdinç Beyin, hiçbir ticari kaygı duymadan sürdürdüğü, modernize ettiği Bolu Gündem bu zaman aralığında 22 yaşına basmış, yazı ailesi ile güçlenmiş, muhabir ve çalışanları ile yeterlilik düzeyini arttırmış, Bolu Halkının “Bolu Gündem yazıyorsa doğrudur” anlamında güvenine mahzar olmuştur.

İşte tam bu noktada yaşanan nöbet değişiminde, Durmuş Erdinç Bey kocaman alkışlarla, saygı ile sevgi ile Bolu Gündem'den uğurlanmıştır.

Kendilerine sağlık, esenlik ve mutlu bir yaşam temenni ediyoruz.

Bolu Gündem 31.Mayıs.2011 itibariyle benim önderliğimde aynı yayın anlayışı ile “Doğru haberi, zamanında ve en yalın şekli ile Bolu halkına sunmaya devam edecek değerli yazı ailesinin ülkeye ve Bolu'ya dair yorumlarıyla, saptamalarıyla, daha daha ileri parolası ile çizgisini yükseltmeye devam ederek yürüyecektir.”

Bolu Gündem Gazetesini bu günlere taşıyan, Gazetecilerin duayeni Sayın Bedrettin Maradit'e, Sayın Fatih Maradit'e ve flamanın taşınmasında üçüncü durak noktası olan Erdinç Şirketler Grubu şahsında Sayın Durmuş Erdinç Bey'e tekrar teşekkürlerimizi, sevgilerimizi sunar, saygılarımızı arz eder, esenlikler dileriz.

Bizi izlemeye devam edin efendim…

31.05.2011

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.