14 Kasım 2018
  • Bolu7°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara7°C

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MURAT YAPICI: BOLU SAHİPSİZ KALDI

MHP Milletvekili Adayı Murat Yapıcı: Bolu sahipsiz kaldı

01 Haziran 2011 Çarşamba 00:00

MHP Milletvekili Adayı Murat Yapıcı, AK Partili milletvekillerince Meclis'te temsil edilen Bolu'nun sahipsiz kaldığını söyledi. Mevcut iktidarın görev yaptığı süre boyunca Bolu'da herhangi bir sanayi yatırımının gerçekleşmediğini söyleyen Yapıcı, “Bolu'da sağlık, turizm ve eğitimde herhangi bir gelişme yaşanmadı” dedi.

MHP Bolu Milletvekili Adayı Murat Yapıcı ve MHP İl ve Merkez İlçe Yönetimi üyeleri, seçim çalışmaları kapsamında Sarıcalar Köyü'nü ziyaret etti. Köy sakinlerini ev ev gezerek parti projelerini anlatan heyete, köylülerin ilgisi büyüktü.

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'ni kader seçimi olarak nitelendiren Yapıcı açıklamalarında, “Biz 12 Haziran'a kader anı diyoruz. Ateş çemberinde kader anı. Bu kader anında bir tercih yapmak zorundayız. Ulus devletimizi, üniter yapımızı, birliğimizi, beraberliğimizi, Misak-ı Milli'deki sınırlarımızdaki bütünlüğümüzü koruyarak, Anayasamızdaki demokratik olmayan kuralları değiştirip, herkesle uzlaşarak ilk üç maddesini değiştirmeden yeni bir Anayasa ile hareket etmek gerektiğini düşünüyoruz“ dedi.

“YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAYALIM”
Açıklamalarının devamında, üç milletvekili ile temsil edilen Bolu'nun sahipsiz kaldığını belirten Yapıcı, şöyle devam etti: “Anayasa'yı değiştirecek çoğunlukla gelmiş tek parti iktidarının Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmayan bir şekilde süreci yönetemediğini düşünüyoruz. Bolu'da herhangi bir sanayi yatırımı olmadığı gibi, altyapısı ile ilgili de çok ciddi gelişmeler olmadı. Sağlık, turizm ve eğitimde her hangi bir gelişmemiz olmadı. Çevre illere göre teşvik kapsamına alınamadı. Doğalgaz hasbelkader kendi zorlamaları ile buralara kadar geldi. Bu dönem artık adaylık süreçlerini iyi yönetemeyen, adaylarını belirleme sürecinde Bolu'ya faydalı olacağı şüpheli olan adaylarla yola çıkan AKP'nin değiştirilmesine inanıyoruz. Burada tabii ki herkes kendi penceresinden bakacak. Farklı düşünen arkadaşlarımızda saygı duyuyorum. Herkes bizim gibi düşünmüyor olabilir, Anayasa ile ilgili bizim gibi düşünmeyebilir, ekonomik tercihler farklı olabilir, ama uzlaşma kültürü içinde herkesle oturup konuşup, anlaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Ama yağmurdan kaçarken doluya da tutulmayalım diye söylüyoruz.”

“OYLARINIZA TALİBİZ”
Yapıcı seçmenlere yaptığı açıklamalarının sonunda şu ifadelere yer verdi: “Bir Bolu evladı olan, bugüne kadar sizlere iyi niyetle hizmet etmiş olan doktorunuza, bundan sonrada samimiyetle yardımınıza koşacağına inanmanızı istiyoruz. Biz önümüzdeki seçimde oylarınızı istiyoruz. Bunu yaparken de ben yaparım, ben bilirim değil de sizlerle beraber, sık sık görüşerek, problemlerinize sahip çıkarak, sizin çözüm önerilerinizle, size yardımcı olmak gibi bir yol izleyeceğiz.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.