26 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

YANGINDA EVLERİ YANAN AFETZEDELER EVLERİNE KAVUŞTU

YANGINDA EVLERİ YANAN AFETZEDELER EVLERİNE KAVUŞTU

02 Haziran 2011 Perşembe 00:00

Seben'e bağlı Tepe köyünde, 6 yıl önce evleri yanan aileler, Bolu İl Afet  ve Acil Durum Müdürlüğü'-nün sağladı-ğı kredileri yaptırılan afet evleri-nin teslimi için tören düzenlendi.

    26 Haziran 2005 tarihinde Zihneti Şimşek'e ait iki katlı ahşap evde bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıkmış, çıkan yangında rüzgarında etkisi ile alevler diğer evlere sıçrayarak 12 ev kullanılamaz hale gelmişti. Dün Seben'in Tepe köyünde, 6 yıl önce evleri yanan aileler, Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün sağladığı kredileri yaptırılan afet evlerinin teslimi için tören düzenlendi. Düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Mümin Öztürk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Erdoğan, Seben Kaymakamı Ali İhsan Başak, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Vali Yardımcısı Mümin Öztürk törende yaptığı konuşmada, öncelikli amaçlarının afet olmaması için önlem almak olduğu ifade etti.
   Öztürk, ama ne yaparsak yapalım bi-im elimizde olmayan sebeple deprem, sel, doğal afetlerler gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumlara, çabuk müdahale edilmesi lazım. Bu konuda da ülkemiz ve dev-etimizin iyi organize olduğu-nu ifade etti.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise yangın döneminde yaşananları anlatarak, ''Acı günler-de birlikte olmalıyız. Allah bize, o kötü günleri bir da-ha göstermesin. Kötü gün-de de birlikteliğimizi bozmasın'' dedi.
Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Erdoğan de, ''Yapılan çalışmalar sonucunda 12 afetzede hak sahibi kabul edilmiş, bunlardan 8 afet konutu inşaatının yapımlarına afetzedelerce başlanmış, diğer 4 hak sahibi afetzede ise çeşitli nedenlerden dolayı afet konut inşaatlarına başlayamadıklarından, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığımızca hak sahiplikleri iptal edilmiştir. Afet Konut inşaatları için 51 bin 750 lira kamulaştırma, 216 bin 750 lira konut kredi-si olmak üzere toplam, 268 bin 500 lira ödeme yapılmıştır'' diye konuştu.
Erdoğan, ayrıca, Bolu merkeze bağlı Yenigüney köyünde, Mudurnu ilçesi Göllüören köyün-de ve Kıbrıscık ilçesi Belen köyünde meydana gelen yangın afeti sonucunda, afet konut yapımına ilişkin çalışmalara devam edildiğinin bilgisini verdi. Düzenlenen törenin ardından afetzedelere afet evlerinin anahtarları teslim edildi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.