25 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara5°C

KARAKAŞOĞLU'NA GÖRE 13 BİN, SAYIN'A GÖRE 5 BİN KİŞİ KILIÇDAROĞLU MİTİNGİNİ İZLEDİ

Karakaşoğlu'na göre 13 bin, Sayın'a göre 5 bin kişi Kılıçdaroğlu mitingini izledi

02 Haziran 2011 Perşembe 00:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hükümet Meydanı'ndaki mitingin ardından AK Parti ile CHP arasında “Mitinge kaç kişi katıldı” kavgası başladı. Yaklaşık 11 bin kişi alan Hükümet Meydanı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinginde tıklım tıklım dolarken, alana sığamayan vatandaşlar da bariyerlerin arka tarafından mitingi izledi. CHP'liler miting alanını hınca hınç doldururken, AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın'ın “Miting alanında 5 bin kişi vardı” açıklaması dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz Pazartesi günü Hükümet Meydanı'nda verdiği miting sonrası mitinge 13 bin kişinin üzerinde bir katılım gerçekleştiğini açıklayan CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu'na AK Parti cephesinden yanıt geldi. AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü'nden aldığı bilgiler doğrultusunda CHP mitingine 5 bin kişinin katıldığını söyledi.

SAYIN'A GÖRE CHP MİTİNGİNE KATILIM 5 BİN

Sayın yaptığı açıklamada, “CHP geçtiğimiz Pazartesi günü bir miting yaptı. Benim İl Emniyet Müdürlüğü'nden aldığım bilgiye göre, mitingde 5 bin civarında bir insan olduğu söyleniyor. Bu rakama güvenlik güçleri ve CHP'li olmadığı halde 'Kılıçdaroğlu bakalım ne diyor?' diye merakından gelenler de dahil. Miting üzerinde fazla durmayacağım ama şuna dayanamıyorum. İnsanlar CHP mitinginin yapıldığı meydanda 5 bin kişi varken, neden tutup '15 bin kişi vardı' derler bunu anlayamıyorum. Bir miting için bile yalan söyleyebilen bir siyasal zihniyetin seçimi kazanmak için ne tür yalanlar ortaya atabileceğini, ne tür illegal söylemler ortaya koyabileceğini düşünmek bile istemiyorum” dedi.

“MİTİNGLER, SEÇİM SONUCU GÖSTERGESİ DEĞİLDİR”

Açıklamalarının devamında mitinglerin seçim sonucu göstergesi olmadığını ifade eden Sayın, “Mitingler bana göre, başka siyasi partilerin seçmenlerinden oy alabilmekten daha ziyade mitingi gerçekleştiren siyasi partinin kendi teşkilatlarına bir heyecan, bir enerji vermeye yönelik çalışmalardır. O nedenle mitingler asla seçim sonucu göstergesi olamaz. 2007'de Başbakanımızın Bolu'da yaptığı mitinge 4 ya da 5 bin kişilik bir katılım gerçekleşmişti. AK Parti gibi bir partinin Bolu'da çok daha fazla sayıda insana miting yapması gerekirdi. Ve Başbakanımız da mitingdeki görüntüden dolayı bize tepki vermişti. Ama biz o mitingin sonrasında seçimi 30 kazandık. Mitinge bakarak seçim sonucu hakkında bir öngörüde bulunmanın doğru olmadığını düşünüyorum”diye konuştu.

“ÖZCAN'IN SEÇİLEMEDİĞİ TAKDİRDE SİYASETİ BIRAKACAĞINA İNANMIYORUM”

Sayın açıklamalarının devamında, geçtiğimiz haftalarda “12 Haziran'da seçilemezsem siyaseti bırakırım” diyen Tanju Özcan'a da göndermelerde bulundu. Özcan'ın 12 Haziran'da seçilemeyeceğini; fakat siyaseti bırakmayacağını dile getiren Sayın, “Onların seçimden önce söyledikleriyle seçimden sonra söyledikleri birbirini tutmaz. Bu millet 1999'da CHP'yi, 2002'de de MHP'yi barajın altında bıraktı. Milletin kendilerine gösterdiği bu tepkilerden ders çıkaramadılar” ifadelerini kullandı. Sayın açıklamalarının sonunda, 12 Haziran akşamı Bolu'da 3 milletvekili çıkaran partinin AK Parti olacağını ifade ederek, “8 buçuk yılda yaptığımız hizmetlerin çok daha büyüğünü önümüzdeki dönemde Bolu'ya kazandıracağız” sözleriyle açıklamalarını tamamladı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.