19 Nisan 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

BÖYLE SERGİ GÖRÜLMEDİ

Böyle sergi görülmedi

03 Haziran 2011 Cuma 00:00

Dün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sergi Salonu'nda Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin katkıları ile gerçekleştirilen Bolulu kadınlar fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Bolu'nun köklü ailelerinin kadınları, lakapları ve özgeçmişleri sanatseverler ile buluştu. Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Canan Doğan konuşmasında, "Türkiye'de bu çalışma ilk defa yapılıyor. Bu sergide bir şehrin değerleri sergilenmektedir” dedi.

Sergi açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, MHP birinci sıra milletvekili adayı Murat Yapıcı, Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı Sekreteri Mustafa Namdar, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı. Fahri Başkan Bedia Yıldırım ve eşi İzzet Yıldırım kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi. Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Canan Doğan fotoğraf sergisinde açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Doğan konuşmasında, "Son yıllarda ilimizden diğer illere göçler oldu. Sülalelerin, ailelerin dağıldığına şahit olduk. Bize özgü lakapların kaybolmaması ve akrabaların birbirlerini bulmada kolaylık sağlamaları için kadınlarımızı lakaplarıyla özgeçmişlerini hazırladık. Bolu'nun yerli halkının bayanlarını lakapları ile birlikte sizlerle buluşturalım istedik.

Bu sergiyi hazırlamadaki amacımız, vefalı, azimli ve hırslı Bolulu kadınlarımızı sizlere tanıtmaktı. Bolu bayanlar bu hırsları ile ülkemize, şehrimize değerli bireyler yetiştirmişlerdir. Biz de bu kadınlarımızı onure etmemiz gerekiyordu.Biz de bu fotoğraf sergisini değerli Bolu halkı için hazırladık.

Bolulu kadınlar onurlu aile yapısını korumak için büyük özveride bulunmuşlardır. Biz onları onurla sergiliyoruz.

Türkiye'de bu çalışma ilk defa yapılıyor. Bu sergide bir şehrin değerleri sergilenmektedir” dedi.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.