19 Mart 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara19°C

“ERCOŞKUN, İŞSİZLERE GÖZ KIRPARAK UMUT KAPISI OLMAK İSTİYOR”

“ERCOŞKUN, İŞSİZLERE GÖZ KIRPARAK UMUT KAPISI OLMAK İSTİYOR”

07 Haziran 2011 Salı 00:00

HEPAR İl Başkanı Yüksel Özdemir, Bolu'daki işsizliğe karşı sürpriz ekonomi paketini açıklayan AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun'a eleştiri getirerek, “Ali Ercoşkun seçime 1 hafta kala 10 bin işsize göz kırparak umut kapısı olmak istemektedir” dedi.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) İl Başkanı Yüksel Özdemir, Ali Ercoşkun'un sürpriz ekonomi paketine ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Bolu'daki işsizliğe karşı Ercoşkun'un oluşturduğu ekonomi paketine eleştirel değerlendirmelerde bulunan Özdemir açıklamasında, “Ali Ercoşkun seçime 1 hafta kala 10 bin işsize göz kırparak umut kapısı olmak istemektedir” ifadelerini kullandı.

“ERCOŞKUN, BU SÖZLERİNİ YERİNE GETİREMEZSE NE YAPACAK?”
Özdemir açıklamalarının devamında, “Bizler Bolu insanı ve Bolu için siyaset yapan kişiler olarak diyoruz ki, bu projeleri gerçekleştirirlerse siyaseti bir kenara bırakarak kendilerini alkışlar, teşekkür ederiz. Yalnız ülkemizdeki siyaset şöyle işlemektedir. Mesela Japonya da köprü yıkılır, imar bakanı istifa eder. Avrupa da hakkında herhangi bir şaibe çıkan vekil veya Bakan görevini bırakır. Sözünü tutamayan siyasetçinin siyasi yaşamı biter. Acaba Ercoşkun bu sözlerini yerine ne zaman getirecek ve getiremezse ne yapacak? Halkımıza da şunu söylemek istiyorum. Lütfen kendilerini yönetenlere karşı sorgulama alışkanlığını edinsinler. Biz parti olarak vekilliğin ve gerçek milletin ne olduğunun idrakindeyiz. Etrafımıza baktığımızda yıllardır Meclis'te olan partiler seçime yakın halkımızın sırtını sıvazlamakta, yanaklarını okşayıp ellerinden öpmektedirler ve bu siyasiler bu halkın parasıyla boy boy ilanlar verip medyada boy göstermektedirler. Zaten seçim için savrulan para ile Bolu'da onlarca kişiye iş imkânı sağlanabilir” diye konuştu.

“13 HAZİRAN SABAHI KİME YAZIKLAR OLACAĞINI GÖRECEĞİZ”
Açıklamalarında, HEPAR'ın kendi imkânları ve üyelerinin desteği ile seçim çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Özdemir, son olarak şu ifadeler kullandı: “Eğer geçmiş yöneticilerden hesap sormazsak, bu düzen böyle gidecek, ezilen hep vatandaş olacak ve siyasilerin bu gibi vaatlerine daima inanmak zorunda kalacaktır. Eskilerin bir sözü var: Sen beni bir defa kandırırsan sana yazıklar olsun ama sen beni ikinci defa kandırırsan bana yazıklar olsun. 13 Haziran sabahı kime yazıklar olacağını göreceğiz.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.