20 Mart 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara15°C

SEÇİMİN NABZI - SEÇİM ÖNCESİ SOKAĞIN TANSİYONUNU ÖLÇTÜK

SEÇİMİN NABZI - SEÇİM ÖNCESİ SOKAĞIN TANSİYONUNU ÖLÇTÜK

08 Haziran 2011 Çarşamba 00:00

Seçime sayılı günler kala vatandaş ne düşünüyor? Vatandaş seçim vaatlerini nasıl değerlendiriyor? Seçmen sandığa giderken bilinçli mi değil mi? Halkın görüşlerini genel olarak yansıtmaya çalıştık işte onlardan bazıları.

“YENİ HÜKÜMET VATANDAŞA EŞİT DAVRANSIN”
Raşit Çetinkaya (75 yaşında emekli):
Emekliyim kıt kanaat geçiniyoruz. Evimiz kira olsa nasıl geçiniriz bilmiyorum. Siyasi partilerin kendilerini yeterince ifade ettiklerini düşünüyorum. Verdikleri vaatler yerine gelir mi bunu bilmiyoruz. Gelecek iktidarın hepimiz için hayırlı olmasını istiyorum. Vatandaşa yeni hükümet eşit davransın emekliye çok verip çalışanları unutmasın tek temennimiz budur yeni hükümetten.

“HANIM VERİRLERSE EĞER OYUM O PARTİYE”
Recep Aykut 76 yaşında:
Benim emekliliğim yok. Emekli olmak için çok uğraştım ama emekliliğimde problem çıkardılar. Şimdide benden oy istiyorlar. Bana çocuklarım bakıyor. Yeni iktidardan beklentilerim var ama karşılayamaz. Hanım öldü benim, hanım verirlerse eğer oyum o partiye.

“ÖNEMLİ OLAN GELEN HÜKÜMETİN HALKI KALKINDIRMASI”
Sabri Sönmez (81 yaşında Emekli):
Emeklilerin maaşları artsın istiyorum 650 TL evi zar zor çeviriyoruz. İş yok insanlara evlerine ekmek götürebilmek için çalışıyor. Aldığı para ise komik rakamlar. Yoksulluk çoğaldı diyorlar tabii çoğalır sen insanına sahip çıkmazsan eğer daha kötü günler bizi bekliyor. Önemli olan tek parti değil hangisi gelirse gelsin kendisinden önce halkını kalkındırsın.

“BİZ EKONOMİ PAKETİ HİLAL KARTTAN ANLAMAYIZ İCRAAT ÜRETİN “
Ahmet Mithat Cihangir (76 yaşında emekli):

İlk önce emekli maaşını arttırsınlar emeklinin hali perişan. Televizyonda izliyorum dağıttıkları broşürleri inceliyorum sözleri havada kalmasın yerine gelsin vatandaşın yüzü gülsün. Biz ekonomi paketi hilal karttan anlamayız icraat üretin. Paramız yetmiyor Allaha şükrediyoruz, başka çaremiz yok.

“OYUM EŞİM HANGİ PARTİYE VERİRSE ONADIR”
Güldane Dağ (53 yaşında Ev Hanımı ):
Bahçe Köy'de oturuyorum. Bizim kapımızı bugüne kadar hiçbir partili çalmadı. Bu konuda sitemkarız partililere.Emekli maaşım yok. Beyim hangi partiye oyunu atarsa bende ona atarım bizde oya evde karar verilir sandığa gidilir.

“AK PARTİ HARİÇ DİĞER PARTİLERİN VAATLERİNE İNANMIYORUM”
Kaniye Kara (51 yaşında Ev Hanımı): Eşim öldü bana devlet bakıyor. Emekli maaşım var. Hükümetten memnunum okuryazarlığım yok eve gelen broşürleri inceleyemiyorum. Maşlarımıza zam gelsin yeni hükümetten temennimiz budur.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.