25 Haziran 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara28°C

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI MURAT YAPICI: BOLU EVLADINA SAHİP ÇIKACAK

MHP Milletvekili Adayı Murat Yapıcı: Bolu evladına sahip çıkacak

09 Haziran 2011 Perşembe 00:00

Murat Yapıcı, 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nin Bolu'da bir sürprize gebe olduğunu belirterek, yapılan kamuoyu araştırmalarında MHP'nin Bolu'da iddialı bir parti olduğunu söyledi. Yapıcı, “Bolu, gerçek evladı Murat Yapıcı'ya sahip çıkacak” dedi.

Yapıcı, 9 yıllık AK Parti iktidarına yönelik eleştirilerde bulunarak, “Bolu'nun teşvik kapsamına alınmaması, Bolu'da bir yatırımın yapılmaması, Bolu'da istihdamın artmaması, gelir dağılımı adaletsizliğindeki artış, ekonomideki ciddi gerileme, sadece adaylarımızla ilgili değildi. Sayın Başbakan'ında tercihiydi” ifadelerini kullandı.

12 Haziran'da ortaya bir sürpriz çıkacak. Sürpriz hiç kimsenin hayal etmediği, hiç kimsenin aklına gelmediği bir sürpriz olacak. Bolu halkı gerçek evladına sahip çıkacak. Kamuoyu araştırmalarına göre partimizin oy oranlarında çok büyük bir artış var. Seçime kadar bu oran yüzde 26'yı bulur.

Millet teveccüh gösterip beni milletvekili seçerse, mal varlığımı açıklayacağım. Milletvekilliğim sonunda mal varlığımı tekrar açıklayacağım. Mal varlığımda bir artış olursa, hiçbir bir talep olmaksızın, fazla denilen kısmı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağıma söz veriyorum.

Haber: Mehmet Korkusuz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayı Murat Yapıcı'yla bir araya geldiğimiz röportajımızın ilk bölümünü dün okuyucularımızla paylaşmıştık. Bugün ikinci bölümünü yayınladığımız röportajımızda Yapıcı, yine birbirinden önemli konulara değindi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Açıklamalarında MHP'nin Bolu'daki oy potansiyeline ilişkin ifadelere yer veren Yapıcı, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Diyarbakır gerçekleştirdiği mitingde yaptığı açıklamaların seçimi MHP lehine çevireceğine inandığını söyledi. Yapıcı, “Özellikle Diyarbakır mitingini gören halkımız çok daha net tavır alacaktır şimdi. Diyarbakır mitingimiz son derece anlamlı mesajlar içermektedir. Bolu'da ki vatandaşlarımız özellikle partileri değerlendirecek, doğuda başka batıda başka konuşan partileri değerlendirecek. Seçim rızası için yapılan vaatleri ve bizim gibi Allah rızası için koşturanları da değerlendirecek. Bolu'da da yüzde 13'den başlayıp, yüzde 28'e gidiyor. Yani her hafta artan bir ivmeyle gidiyor, bu hafta bu oran tavan yapacak. Diğer siyasi partilerin milletvekili adayları da bunun farkındalar. Dikkat ediyorsanız kampanyalarda sinirleniyorlar. Kendilerine soru soranlara sinirleniyorlar. Eleştirenlere sinirleniyorlar. Zaten bu süre zarfında vatandaşın karşısına da hiç çıkmadılar dikkat ettiyseniz. Sadece gazete röportajları, kapalı mekanlar da birkaç tane kendi arkadaşlarının dükkanlarında yaptıkları röportajları var. Hamzabey'de kendilerini destekleyen bir kişinin yanına gidip yaptıkları televizyon çekimi vardır. Ben bir şeyler vaat edip yapamazsam üzülürüm. Bir şeyler vaat edip bana güvenen insanların başını eğdirmek zorunda bırakırsam üzülürüm” diye konuştu.

“KARACASU HALKI BENİ BAĞRINA BASMIŞ, BUNU DEĞİŞTİREMEZLER”
Açıklamalarının devamında AK Parti'nin Karacasu'da gerçekleştirdiği seçim propagandalarını eleştiren Yapıcı, “İktidar mensubu siyasiler Karacasu'da seçim bürosu açtılar. Yaptıkları açıklamalarda kendi adaylarını kastederek, 'Karacasu evladına sahip çıkacak' diyorlar. Karacasu'nun evladı benim. Ben Karacasu da doğdum. Orada yaşadım. Karacasu'nun nefesini aldım, oraya hizmet ettim. Bugüne kadar kapımdan hiç kimseyi çevirmedim. Karacasu halkı beni bağrına basmış, bunu değiştiremezler. Beyhude çabalar bunlar ciddi söylüyorum. Bolu'nun merkez köylerinde, dağ köylerinde biz MHP olarak birinci partiyiz. Bunu birebir vatandaşım kendisi söylüyor, ben söylemiyorum” ifadelerini kullandı.

“ZAFİYETLERİNİ KAPATMA YOLUNA GİDİYORLAR”
Yapıcı, AK Partili Milletvekili Adaylarının seçim çalışmalarına yönelik yaptığı eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Bugün çıkıp 'Başbakan'ın selamı var' diyerek seçmenlerin karşısına çıkan iktidar mensupları sekiz buçuk yıldır aynı Başbakanımızın olduğunu unutmamalılar. Başbakanımız o zamandan bu yana Başbakan. Bu süre boyunca Bolu'nun teşvik kapsamına alınmaması, Bolu'da bir yatırımın yapılmaması, Bolu'da istihdamın artmaması, gelir dağılımı adaletsizliğindeki artış, ekonomideki ciddi anlamda bir gerilemenin olması, sadece adaylarımızla ilgili değildi. Sayın Başbakan'ında tercihiydi. Seçim meydanlarında yaptıkları açıklamalarla parti genel başkanlarını yarıştırmaya çalışıyorlar. Bu bir yönlendirme stratejisidir. Bunu özellikle AKP'deki arkadaşlar yapıyorlar. Zafiyetlerini kapatma yoluna gidiyorlar. Burada yanlış yapıyorlar. Sayın genel başkanları geçmiş sekiz yılda da genel başkandı. Bolu'ya ne yaptığı ortadadır. Bizim sadece adayken de yaptıklarımızda ortadadır. Ben adaylık sürecimde gittiğim Yukarısoku da bozuk yolları gösterdim. İki gün sonra bölgeyi asfaltladılar. Adayken daha, Gölcük yolundan bahsettim. 'Kış mevsimine girerken böyle bir yol yaptılar. Bozuldu' dedim. İki gün sonra Gölcük yolunu yaptılar. Dedim ki, 'Tahsin Akduman'ı emekli olmaya zorluyorlar. Bolu'nun evladına sahip çıkın.' Bunun üzerine Akduman'ı yerine iade ettiler. Yani daha adayken bunu yapan bir Doktor Murat Yapıcı var. Bundan sonrada Doktor Yapıcı hiç korkmadan, hiç siyasi yaklaşmadan Bolu'nun bütün problemlerini çözecek. Yani siyaseten değil hiçbir söylediğimiz, hakkaniyetle. Her şeyi adaletle yapacağız.”

“DİĞER SİYASİLER ANLATTIKLARIMA KATILIYORLAR; FAKAT…”
Açıklamalarında partisiyle uyuşan bir görüşe sahip olduğunu kaydeden Yapıcı, “Bolu'nun ihtiyacı ne, ona bakacağız. Kim doğru söylüyorsa onun yanında olacağız. Murat Yapıcı Bolu'da bütün problemlere at gözlüğüyle bakmayacak. Aslında bu arkadaşlarımızla beraber oturup konuşabilsek… Nitekim bazı yerlerde konuşuyoruz. Anlatıyorum anlatıyorum hepsi bilhassa, 'Abi sen haklısın, doğru söylüyorsun ama parti disiplini' diyorlar. Yani şimdi parti disiplinin de sen Doğu ve Güneydoğu problemiyle ilgili aynı düşünmüyorsan, farklı düşünüyorsan o partide ne işin var? Kamera karşısına geçip, niye başka şeyler söylüyorsun? Onun için ben ne düşünüyorsam söylüyorum. Partimde aynısını söylüyor” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN BOLU'NUN VE BOLULUNUN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEMEKTİR”
Yapıcı açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ben 18 yıl Bolu'da, daha önce Afyon'da, İstanbul'da, İskenderun'da görev aldım. Hiçbir yerde ne anamızın, ne de Bolu Halkı'nın başını eğdirmedik. Bolu'yu her yerde en iyi şekilde temsil ettik. Afyon'a gidin, 'Bir Bolulu nasıldır' diye sorun. 'Doktor Murat Yapıcı Bolulu olarak burada ne yapmıştır' deyin. Bir kişi kötü söylemez, 'Helal olsun böyle Boluluya' der. İskenderun'a gidin hala konuşulur, İstanbul'da ki hastanede hala benim adım söylenir. Önemli olan Bolu'nun ve Bolulunun başını öne eğdirmemektir. Biz bugüne kadar hiç kimsenin başını öne eğdirmedik. Çok şükür bu güne kadar girdiğimiz hiçbir yerde başımız öne eğilmedi. İzah edemeyeceğimiz, bilerek yaptığımız hiçbir yanlışımız yoktur. Bilerek boğazımızdan bir haram lokma geçmemiştir.”

“BUNDAN SONRA ŞAHSIMLA İLGİLİ BİR BEKLENTİM OLMAYACAK”
Açıklamalarının son bölümünde, adaylığının belirlendiği tarihte mal varlığını kamuoyuna açıklandığını hatırlatan Yapıcı, milletvekili seçilince de malvarlığını açıklayacağını söyledi ve şöyle devam etti: “Türk milleti böyle dönemlere daha fazla pirim vermeyecek. Ben hep aynı yerde durdum, gençlik yıllarımdan beri hep aynı şeyi söylüyorum, aynı şekilde hizmet ediyorum. Bugünde aynı şekilde hizmet ediyorum. Yarında aynı şekilde hizmet edeceğim. Bu çizgimde herhangi bir değişiklik olmayacak. Şirketlerim olmayacak, kendimin mal varlığımda bir artış olmayacak. Ben bu yarışa başlarken bir şey söyledim. Adayken, aday adayıyken mal varlığımı açıkladım. Eğer millet bana teveccüh gösterip seçerse mal varlığımı yine açıklayacağım. Gelirlerimin hepsi şeffaf olacak. Milletvekilliğim sonunda mal varlığımı tekrar açıklayacağım. Mal varlığımda bir artış olursa, 'Mal varlığın izah edilemez kardeşim' derlerse ve kamuoyunun genelinde böyle bir kanaat hasıl olursa, hiçbir bir talep olmaksızın, fazla denilen kısmı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağıma da söz verdim. Ben bu sözümün arkasında duruyorum. Bu sözü verdim. Şimdi tekrar bu sözü veriyorum. Hep şeffaf olacağım. Kendimi Bolu'ya ve Türk milletine adıyorum. Bundan sonra şahsımla ilgili bir beklentim olmayacak. Mal varlığımda şirket kurarak artış sağlamayacağım. Çünkü ben Bolu'nun Emen Köyü'nde doğdum, Emen Köyü'ne gömüleceğim. Başıma da bir tane çınar ağacı istiyorum. Bolululardan başıma bir tane çınar ağacı istiyorum, bir de geçerken dua etsinler o kadar.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.