19 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara8°C

SEÇİMİN NABZI

SEÇİMİN NABZI

09 Haziran 2011 Perşembe 00:00

Sokakta seçim manzaraları

Seçime sayılı günler kala vatandaş ne düşünüyor? Vatandaş seçim vaatlerini nasıl değerlendiriyor? Seçmen sandığa giderken bilinçli mi değil mi? Halkın görüşlerini genel olarak yansıtmaya çalıştık. İşte onlardan bazıları…

“Seçime üç gün kala kafamız çok karışık”

 Yeni hükümetten beklentilerimiz bütün insanlar için rahat bir yaşama ortamı oluşturmaları olacak. Çocuklarımızın geleceğinden kuşku duyuyoruz. Emeklilere sahip çıkılsın. Seçime üç gün kala kafamız çok karışık. Çevremdeki insanlardan da aynı ifadeleri duyuyorum. Atatürkçüyüm vatanımız milletimiz için hayırlısı olsun.Mustafa Çakır (46 yaşında SERBEST MESLEK)

“İktidardan beklentim çok var ama boşuna konuşacağımın farkındayım”

Türkiye'de elle tutulacak bir parti yok. Mecburen gönlümden geçen partiye sandıkta oyumu vereceğim. Kim başa gelirse gelsin Türkiye'nin Bolu'nun geleceği için önemli bir şey yapacağına inanmıyorum. İktidardan beklentim çok var ama boşuna konuşacağımın farkındayım. Avrupa ülkelerinde gibi rahat yaşamak temennimiz.İSA SEVEN (24 yaşında SERBEST MESLEK)

“Zengin kesim ile kırsal kesim arasında partiler farklılık gösteriyor”

 Siyasi liderler seçim döneminde bile agresif tavırları ile dikkat çekiyorlar. Hükümet kendine hitap eden kesimi rahatlatmıyor.
Askeri ücreti yukarı çekmesi gerekiyor gençler işsiz. Partilerin oy potansiyeli belli zengin kesim ile kırsal kesim arasında partiler farklılık gösteriyor. Vatandaşların gözleri artık açıldı. Hizmete herkes oy versin.Mustafa Çakır (46 yaşında SERBEST MESLEK)

“Koltuk sevdasından göreve gelmek istiyorlar “

Tansu Çiller'den al ölenler de dahil hepsi aynı. Ben partilerin seçim vaatlerine inanmıyorum. Benim gözümde partilerin birbirinden farkı yok. Bütün partiler ağız birliği etmiş gibi aynı konuşuyorlar. Onlar millet için milletvekili olmak, Başbakan olmak istemiyor. Onlar kendi maaşlarını düşünerek koltuk sevdasından göreve gelmek istiyorlar. Bizim maaşlarımızı düşünen yok. Eşim emekli Ben bu yaşta çocuk bakıyorum. RAFİYE AYDIN (54 YAŞINDA ÇOCUK BAKICISI)

“Türkiye'de seçmen bilinçli sandığa gidiyor”

 Yıllardır seçimlerde sandık görevlisiyim. Bu senede görev alacağım. Ben Türkiye'de seçmen bilinçli sandığa gittiğini düşünüyorum. Belirli bir parti oy istediği için vatandaşlara erzak yardımı yapıyor. Bizim köye yardım gelmedi.İnandığım bildiğim liderine inandığım partiye oyumu vereceğim. Oyunu yardımlara satan kişilere karşıyım.Siyasi liderler seçim döneminde bile agresif tavırları ile dikkat çekiyorlar. Hükümet kendine hitap eden kesimi rahatlatmıyor. Askeri ücreti yukarı çekmesi gerekiyor gençler işsiz. Partilerin oy potansiyeli belli zengin kesim ile kırsal kesim arasında partiler farklılık gösteriyor. Vatandaşların gözleri artık açıldı. Hizmete herkes oy versin.İbrahim Bulut (47 yaşında EMEKLİ):


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.