23 Ağustos 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara28°C

CHP BOLU MİLETVEKİLİ TANJU ÖZCAN' DAN İLK AÇIKLAMA; PARTİMİN DEĞİL, HALKIN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM

Chp Bolu Miletvekili Tanju Özcan' dan ilk açıklama; Partimin değil, halkın milletvekili olacağım

13 Haziran 2011 Pazartesi 00:00

Tanju Özcan, Belediye önünde halka seslendiği konuşmasında birbirinden önemli konularda mesajlar verdi. Bolu Milletvekilliği görevini layıkı ile yerine getireceğinin sözünü veren Özcan, “Bugünden itibaren tüm kırgınlıklarımı bitiriyorum. Bana oy veren vermeyen herkesi temsil edeceğim. Sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil, AKP'lilerin, MHP'lilerin, herkesin milletvekiliyim” dedi. Özcan konuşmasının bir bölümünde ise AK Partili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a zeytin dalı uzattı: Tüm kırgınlıkları geride bırakıp Bolu'ya bir şeyler kazandırmak için seninle el ele vermeye hazırım.  

Gayri resmi sonuçlara göre, Milletvekili olmaya hak kazanan Tanju Özcan belediye önünde seçim otobüsünde halka seslendi. Yüzlerce vatandaşın sevinç çığlıkları ve tezahüratları eşliğinde konuşma alanına gelen Özcan, aşırı izdihamla karşılaştı. Konuşmasında, “Tüm imkansızlıklara rağmen, örgütümüzün ve üyelerimizin büyük desteği ile 34 yıldır çıkaramadığımız milletvekilini Bolu'dan çıkardık. Bolululara söz veriyorum milletvekilliğimi layıkı ile yerine getiriyorum. Bana oy veren vermeyen herkesi temsil edeceğim. Boluluları utandırmayacağım.” dedi.


“ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK”
Bu seçimde bekledikleri oy oranına hemen hemen ulaştıklarını belirten Özcan, “MHP'nin de çok değerli bir adayı vardı. Bu seçimde bir kısım oyumuzun MHP'ye kaydığını gördüm. Belki de MHP bizden emanet oylarını aldı. Bunun tahlilini ilerleyen günlerde yapacağız elbette ki. Merkez sağdaki partilerden pek çok oyun AKP'ye gittiğini gördük.
Zor olacağını biz biliyorduk. Bu seçim sonuçların il örgütümüzle değerlendireceğiz. Bugüne kadar hiçbir şeyi kolay elde etmedim. Hep çok çalıştım. Yıllardır emek veriyorum. Gerçekten belki de Bolu'da siyasete bu kadar emek veren yakın sürede başka bir arkadaşımızda olmamıştır. Emek verdik, hırs yaptık. Fedakârlıklarından dolayı aileme ve örgütüme çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“BOLULULARIN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARTMAYACAĞIM”
Konuşmalarının devamında Boluluların yüzünü kara çıkartmayacağını ifade eden Özcan, “Sizlere söz veriyorum eskisinden daha çok çalışan Tanju olacağım. Sizin yüzünüzü kara çıkartmayacağım.
Ucube bir AKP tek başına iktidar oldu. Bir önceki dönemden daha güçlü olarak parlamentoda varız. Artık Bolu'nun da bir milletvekili var. AKP İl Başkanı bir açıklama yapmış: “Seçim sonuçlarına itiraz edeceğim” şeklinde. Biz bu oyları dişimizle tırnağımızla kazıya kazıya aldık. Ben sadece Cumhuriyet Halk Partililerin milletvekili değilim. Bolu'da ki tüm siyasi partilere mensup vatandaşlarımın da Bolu'da AKP'lilerinde, MHP'lilerinde, herkesin de milletvekiliyim. Tabii içimde birilerine karşı kırgınlıklar var. Bu akşam itibari ile bu kırgınlıkları bitiriyorum” şeklinde konuştu.


MİLLETVEKİLİ ÖZCAN'DAN BAŞKAN YILMAZ'A ÇAĞRI
Açıklamalarında Belediyeyi işaret ederek kendisine kırgınlıkları olduğunu söylediği Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a da çağrı da bulunan Özcan,
“Bugünden itibaren Belediye'deki zatı muhtereme de kırgınlıklarımı da ortadan kaldırıyorum. Bolu için, Bolu'ya bir şeyler kazandırmak için kendisiyle çalışmaya da hazırım” ifadelerini kullandı.
Özcan açıklamalarının sonunda, vatandaşların abartılı sevinç gösterileri sergilememeleri konusunda çağrı yaptı. CHP'lilerin sevinç gösterileri gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.