18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara20°C

AK PARTİ'DE SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ GÜNDEMDE

AK Parti'de seçim sonuçlarına itiraz gündemde

13 Haziran 2011 Pazartesi 00:00

2007 Genel Seçimleri'ne nazaran Bolu'da da oy oranını arttırmayı başaran AK Parti bu kez 3-0'lık geleneğini sürdüremedi. Bir milletvekili kontenjanını CHP'ye kaptıran AK Parti'de buruk bir sevinç yaşanırken, parlamentoya gitme hakkı kazanamayan Fatih Metin yaptığı ilk açıklamada seçim sonuçlarına itiraz edileceğinin sinyalini verdi.

 Gayri resmi sonuçlarının açıklanması üzerine Bolu'da 2 milletvekili kontenjanına sahip olan AK Parti'de kısa süren bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda ilk konuşan parlamentoya gitme şansını az bir farkla CHP'li Tanju Özcan'a kaptıran Fatih Metin oldu. Metin konuşmasında seçim sonuçlarına itiraz edileceğine ilişkin sinyaller vererek, “Sonuçlara itirazlar olacak. Resmi olmayan sonuçlara göre bu açıklamaları yaptık. Gerekli itirazlar olacak. Yaklaşık 5214 geçersiz oy var. Bunun dışında gümrükten gelen oylar olacak. Takdir vatandaşımızın ve milletimizindir. İnşallah bundan sonraki seçimlerde de daha fazla oy alarak AK Parti'yi yine iktidar yapacağız. 60 gün gece ve gündüz çalıştık. Derdimizi vatandaşımıza anlatmaya çalıştık. Aldığımız netice kötü değildir. Aldığımız oy bir önceki seçimden 10 – 15 bin kadar fazladır. Ama netice itibari ile bu 3-0'a yetmedi. Bu vatandaşımızın takdiridir. Allah'ın dediği olur. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepinizden Allah razı olsun.


“ALABİLECEĞİMİZ OYUN MAKSİMUMUNU ALDIK AMA…”
Dün yapılan seçim sonrası Milletvekili olmaya kazanan Ali Ercoşkun ise şunları söyledi: “Bu seçimde alabileceğimiz oyun maksimumunu aldık ama maalesef yanlış bilgilere, yanlış yönlendirmelere geçit vermiş olduk. Biz hep şunu söyledik: 'Verdiğiniz oy kime yarayacak bunun düşünmeniz lazım.' Ama maalesef onlar kadar bu noktada yeterince yetenekli olamadığımız için belki başarılı olamadık. Ama biz farklıyız, biz gururluyuz. Biz başbakanımızın arkasındayız.”


“HÜZÜN VE KEDER İÇERİSİNDEYİZ”
Toplantıda son konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın ise şu ifadeleri kullandı: “Biz hizmeti sadece belli makam ve mevkilerde yapılan, insana hizmet noktasında sadece belli makamlarda olunması gerektiğini düşünen insanlardan değiliz. Bizim partimizde en basit işi yapan bir insanla milletvekilimiz, genel başkanımız, il başkanımız ve bütün parti mensuplarımız aynı değerdedir. Biz her noktada işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlarız. Fatih Metin kardeşimiz geçtiğimiz 4 yıl içersinde çok başarılı bir milletvekilliği yapmıştır. Ancak oylarımızı 14 bin 500 daha artırmış olmamıza rağmen 3'üncü milletvekilini çıkartmamıza yetmemiştir. Bu bir başarısızlık olmamakla beraber 3'üncü milletvekilini çıkaramamanın üzüntüsü ve kederi içersindeyiz.
Ancak halkımızın verdiği bu karara saygılıyız. İnşallah bundan sonraki seçimlerde yine hep beraber hep birlikte halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.