22 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara16°C

KIL PAYI KAZANMAM TAKDİR-İ İLAHİ

KIL PAYI KAZANMAM TAKDİR-İ İLAHİ

14 Haziran 2011 Salı 00:00

 12 Haziran'da yapılan seçimler sonrası Bolu'da, 35 bin 494 oy alarak milletvekili olan Tanju Özcan, mazbatasını aldıktan sonra her partiliye mazbatanın fotokopisini dağıtacağını söyledi. Özcan, “CHP'de en az benim kadar milletvekili olmayı hak eden arkadaşımız var. Mazbatamızı aldığımız zaman fotokopi çektirip seçim süresinde görev alan herkese dağıtacağım” dedi.

 Bolu'da, büyük bir başarı göstererek CHP'den milletvekili olan Tanju Özcan, 34 yıl sonra milletvekili olarak meclise gideceği için mutlu olduğunu söyledi. Zor bir seçim dönemini gururla geride bıraktıklarını belirten Özcan, “İktidar partisi ile göğüs göğüse bir mücadele verdik. 34 yıl sonra Bolu'dan CHP milletvekili olarak meclise gitmek çok mutluluk verici bir durum. Asıl görev bundan sonra başlıyor. Daha çok çalışıp, Bolu'nun sorunlarını en iyi şekilde aktarmak durumundayım. AKP'nin milletvekilleriyle beraber Bolu'yu en iyi yere getirebilmek için çalışacağım” dedi.
Ak Parti'nin geçersiz oylara itiraz etmesini de değerlendiren Tanju Özcan, “Bu günlere kademe kademe, tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. AKP oyunu arttırmasına rağmen 1 milletvekilini kendilerinden kopartma başarısı gösterdik. Artık CHP'liler Bolu'da çok daha güçlü bir konumda. Halkın kararına saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. AKP'l arkadaşların durumun sıcaklığından kaynaklandığı için sonuçlara itiraz ettiklerini düşünüyorum. Ayrıca bu hiçbir şeyi de değiştirmeyecek. AKP, geçersiz oyların tümünü alsa bile sonuç yine değişmeyecek” diye konuştu.
Bolu Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz'a da çağrı da bulunan Özcan, şöyle konuştu:
“Belediye başkanımızla zaman zaman sert tartışmalarımız oldu. Kendisinden tebrik telefonu bekliyorum. Ben sadece CHP'nin değil, tüm Bolu'nun milletvekiliyim. Bolu Belediye
başkanının da milletvekiliyim. Geçmiş yıllarda yaşanan kırgınlıkları bir kenara bırakıyorum. Artık Bolu Belediyesinin menfaatleri için beraber çalışacağız.”

TAKDİR-İ İLAHİ
Tanju Özcan, seçimi kıl payı kazanmasının takdir-i ilahi olduğunu belirterek, “Belediye başkanlığını kıl payı farkla kaybetmiştim. Bugünde kıl payı farkla milletvekilliğini kazandım. Bunun Allah'ın taktiri olarak düşünüyorum.
Seçimi Türkiye genelinde kaybetmemize rağmen Bolu'da büyük bir eğlence var. Bolu'dan bir ışık yaktık. Artık mecliste Bolu'nun daha iyi şekilde temsil edileceğini düşünüyorum” dedi.

FATİH METİN'İ ARAYACAĞIM
Seçimi kaybeden Fatih Metin'i arayacağını açıklayan Özcan, “Fatih Metin'le siyasetten zaman zaman sert tartışmalarımız oldu. Seçimi kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bildiğim için kendisini teselli etmek için telefon edeceğim. Onun şu anki halini çok iyi anlayabiliyorum” diye konuştu.

MAZBATANIN FOTOKOPİSİNİ ÇEKTİRİP PARTİLİLERE DAĞITACAĞIM
Tanju Özcan, mazbatasını iki güne kadar alaacğını söyleyerek,
“Seçim sürecinde örgütümüzün kademesinde görev yapan her arkadaşımız büyük bir özveri ile çalıştı.
Bu yüzden de mazbatamı almaya tüm partili arkadaşlarımla gideceğim.
Ayrıca mazbatanın fotokopisini çektirip partili arkadaşlarıma dağıtacağım.
Çünkü CHP'de benim kadar milletvekili olmayı hak eden bir çok arkadaşımız var” şeklinde konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.