21 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara9°C

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ALİ ERCOŞKUN: BAŞARISIZ OLDUĞUMUZU SÖYLEMEK HAKSIZLIKTIR.

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun: Başarısız olduğumuzu söylemek haksızlıktır.

15 Haziran 2011 Çarşamba 00:00

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bir milletvekilini kaybetmemizden dolayı üzüntü içindeyiz ama bunu bir başarısızlık olarak atfetmek; öncelikle AK Parti'ye oy veren seçmenlere, teşkilatlarımıza, AK Parti'ye gönül verenlere ve bu seçim sürecinde gece gündüz demeden çalışan insanlara karşı yapılmış çok büyük bir haksızlık olur” dedi.

 AK Partili Milletvekili Ali Ercoşkun, seçim sonuçlarına ilişkin gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Seçim süreci boyunca hiçbir zaman kişisel polemiğe girmediklerini ifade eden Ercoşkun, “Bundan önce il başkanlığımız sürecinde de Bolu ile ilgili hedefleri yapılması gerekenleri kısa, orta ve uzun vadeli olarak ortaya koyup şunu söyledik: Bolunun önceliklerini hep birlikte belirlemeliyiz ve hedefi doğru tespit edip ona göre bu hedef çerçevesinde çalışmalıyız. Nedir buradaki hep birliktelikten kasıt? İktidar partisi, muhalefet partileri, sivil toplum örgütleri kamuoyu ve basın. Biz tabi bunu oluşturacak ortamları sağlamak zorundayız. Bunu sağladıktan sonra hep birlikte tespit ettiğimiz karar verdiğimiz işleri gerçekleştirmek müthiş kolay olur. Dolayısıyla biz eğer bu itiraz sürecinden bir şey çıkmazsa sonuç bu şekilde tescil edilirse, ilk yapacağımız iş ana muhalefet partisinden başlayarak bütün siyasi partilerimizle yeni beyaz bir sayfa açmak. Bu beyaz sayfaya ortak paydamız Bolu olmak üzere yeniden yazmaya başlamak. Bizim zaten iktidar olarak Bolu'yla ilgili yapmak istediklerimiz, hedeflerimiz var. Bunu sizlerle paylaşmıştık. Bu çerçevede olumlu her türlü katkıya her zaman açığız. Bunun ortaya çıkabilmesi için gerekli ortamları hazırlamaya şimdiden takip ediyoruz. Dolayısıyla ortak payda Bolu olduktan sonra gerisi teferruattır” diye konuştu.


“BİR MİLLETVEKİLİNİ KAYBETMEMİZDEN DOLAYI ÇOK CİDDİ BİR ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ AMA…”
Açıklamalarının devamında kişisel baz da hiçbir polemiğe girmeye çalışmadıklarını dile getiren Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Eğer birilerini kırdıysak üzdüysek hepsinden özür dileriz. Bizden yana hakkımız helal olsun. Onlarda bize haklarını helal etsinler. Bugün itibariyle dediğim gibi sonuçların tescil edilmesinden sonra eğer aynı kalırsa neticeler bundan sonrada hiçbir kişisel polemiğe girmeden Bolu için çalışmaya hazırız. 2009'daki seçim sonuçlarına göre oylarımızda çok ciddi bir artış söz konusu. Türkiye geneline baktığımız zaman yaklaşık 10 puan bir farklılık var. Referandumda bu 7 puandı. Genel seçimlerde 10 puansa demek ki daha da başarımız artarak devam etmiş. Fakat bir milletvekilini kaybetmemizden dolayı çok ciddi bir üzüntü içindeyiz ama bunu bir başarısızlık olarak atfetmek öncelikle AK Parti'ye oy veren seçmenlere daha sonrada AK Parti teşkilatlarına,
AK Parti'ye gönül verenlere ve bu seçim sürecinde gece gündüz demeden başarı için çalışan insanlara çok büyük bir haksızlık olur. Çünkü herkes elinden geleni sonuna kadar yapmaya çalıştı. Buradan tabi ki bir milletvekilini kaybetmenin sebeplerini aynı geçtiğimiz seçimlerde bütün sandıkları önümüze koyarak değerlendirdiğimiz gibi bugün de yapmak durumundayız. Teşkilatımız muhakkak bunu yapacaktır. Bunun sebeplerini de tartışabiliriz. Teşkilat içinde bunlar muhakkak konuşulur ve buradan çıkartılacak dersleri herkes kendi üstüne çıkartacağı dersleri almak durumundadır. Bu sonuçları bir başarısızlık olarak ortaya koymak en başta AK Parti'ye oy veren seçmenlere daha sonra ak parti teşkilatlarına çok büyük haksızlık olur kanaatindeyim.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.