22 Temmuz 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

MHP'DE YAPICI' YA İKNA TURLARI SÜRÜYOR

MHP'DE YAPICI' YA İKNA TURLARI SÜRÜYOR

15 Haziran 2011 Çarşamba 00:00

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde MHP oylarını Bolu'da ülke ortalamasının üzerine çıkarmayı başaran Murat Yapıcı, siyasete devam edip etmeme konusunda karar verme aşamasında. Yapıcı' nın siyasete devam etmesi için parti içinden yoğun baskıyla karşı karşıya olduğu gelen duyumlar arasında.

 Daha önceki seçim dönemlerinde de sık sık milletvekili adayı olacağına ilişkin hakkında haberler yayınlanan Dr. Murat Yapıcı, 24'üncü dönem için MHP'den aday olmuştu. Kamuoyunda ismi büyük ses getiren ve partili partisiz her kesimden çevrelerin büyük desteğini alarak seçime giren Yapıcı
Bolu'da MHP oylarını ülke ortalamasının üzerine çıkarmayı başararak parti yeni bir dinamik kazandıran isim oldu.
Seçim sonuçları MHP'nin Bolu'daki teşkilatlarını da harekete geçirdi. Teşkilat yöneticilerinden ve partili üyelerden birçok kişinin Yapıcı'yla görüştükleri ve siyasete devam etmesi yönünde ikna çabası düzenledikleri öğrenildi.
Seçim sonrası yaptığı ilk açıklamalarda siyasete devam edip etmeyeceği konusunda net bir açıklama yapmayan Yapıcı için MHP'li yöneticilerin önümüzdeki hafta sonu düzenlenecek bir toplantıda Yapıcı'yla konuyu görüşecekleri gelen duyumlar arasında.
YAPICI, BİR SÜRE DAHA DOKTORLUK YAPMAK İSTEDİĞİNİ PARTİLİLERE AÇIKLAYACAK
Hafta sonu MHP il yöneticileriyle bir araya gelmesi beklenen Murat Yapıcı'nın toplantıda yakın çevresine doktorluk mesleğine dönüş yapacağını söyleyeceği öğrenildi.
Partiye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, MHP'li yöneticilerin bu cevap karşısında Yapıcı'dan talepleri de belli.
Murat Yapıcı'nın adaylığı sonrasında büyük bir dirilişin gözlendiği teşkilatlarda Yapıcı'nın aktif rol oynamasını talep etmesi beklenen parti yöneticilerin, partiyle olan bağlarını sürdürmesini isteyecekleri ifade ediliyor.
Parti kamuoyunda tüm gözler Yapıcı'nın siyasete devam edip etmeme konusunda kesin karar vereceği toplantıya çevrildi.
YAPICI, İSTİFA EDEN PARTİLİLERE İKNA TURLARI DÜZENLİYOR
MHP Mengen İlçe Başkanı Evren Memiş ve 3 parti yöneticisi Haşim Akçabelen, Kemal Ural ve Salih Soydan önceki gün yaptıkları açıklamalarla görevlerinden istifa etmişler ve istifa haberi pati içerisinde büyük ses getirmişti.
Teşkilatın zarar görmemesi amacıyla harekete geçen MHP İl Yöneticilerinin Murat Yapıcı'yla bir araya geldikleri ve görüşme üzerine Yapıcı'nın Mengen'e giderek istifa eden eski partililerle görüştüğü öğrenildi
İlk görüşmenin olumlu geçtiği öğrenilirken, istifa eden isimlerin önümüzdeki günlerde kesin kararlarını kamuoyuna açıklayacakları dile getirildi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.