20 Mart 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara15°C

MİLLETVEKİLLERİ MECLİSTE YAPMAYI PLANLADIKLARI ÇALIŞMALARI "BOLU GÜNDEM"E ANLATTI

MİLLETVEKİLLERİ MECLİSTE YAPMAYI PLANLADIKLARI ÇALIŞMALARI "BOLU GÜNDEM"E ANLATTI

21 Haziran 2011 Salı 00:00

CHP'li Özcan Meclis'e sunmayı planladığı kanun tekliflerini açıkladı

 CHP Milletvekili Tanju Özcan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne hazırlıklı gideceğini belirtti. Meclis'te yapmayı planladığı çalışmalar hakkında Özcan, kamuda görev yapan işçilerin aleyhine olduğunu düşündüğü Torba Yasa'daki maddelerin kaldırılmasına, yayla evleri ve kümes yapımı konusunda yaşanan problemlerin çözümüne yönelik kanun teklifi hazırlık çalışmaları yürüttüğünü açıkladı.

 34 yılın ardından CHP'den Bolu Milletvekili olma başarısını gösteren Tanju Özcan, Meclis'te gerçekleştirmeyi planladığı çalışmaları ilk kez gazetemize açıkladı.
Seçim çalışmalarında Torba Yasa ile ilgili Belediye işçilerine söz verdiğini belirten Özcan, sözünün arkasında duracağını ifade ederek, kamuda görev yapan işçilerin aleyhine olduğunu düşündüğü Torba Yasa'daki maddelerin kaldırılması konusunda kanun teklifi hazırlık çalışmaları yürüttüğünü açıkladı.
Meclis'te gerçekleştirmeyi planladığı diğer çalışmalar hakkında Özcan, şunları söyledi: “Bolu'da yıkım kararı verilmiş 2500 yayla evi var. Karar icraya dahi konulmuş. Bununla ilgili yasada değişiklik yapılması gerekiyor. Bu kanun teklifini de yasama döneminin başında hemen vereceğim. Ayrıca sürecin durdurulması gerektiği konusunda Bolu Valiliği'ni de bilgilendireceğim. Öte yandan kümes yapımıyla ilgili çalışma yapmayı planlıyorum. Kümes yapımı için harç adı altında haraç uygulaması yapılıyor. Bu uygulamaya da son vermek istiyorum.”
“ÖRGÜTÜMÜZLE ALAKALI İDDİALARI CİDDİ BULMUYORUM”

Özcan açıklamalarının devamında, geçtiğimiz günlerde Taraf Gazetesi'nde yer alan bir haberde Deniz Baykal ve Önder Sav'a yakın olduğu gerekçesiyle görevden alınacak örgütler arasında Bolu'nun yer verilmesini değerlendirdi. İddiaları yalanlayan Özcan, “Bu iddiaları ciddi bulmuyorum. Şuan örgütlere baktığınızda Baykal'a yakın, şuna yakın, buna yakın diye bir şey yok. Bütün örgütler genel başkana yakın.
Bütün örgütler eski genel başkanımız sıfatı ile eski genel sekreter sıfatı ile sayın genel sekreter Önder Sav'a, Sayın Baykal'a da aynı şekilde saygılı. İş bağlılık noktasına gelince, ben Cumhuriyet Halk Partisi'nde uzun yıllar il başkanlığı yaptım. Şimdi partimden milletvekili seçildim. Taraf Gazetesi'nin bu haberlerini maksatlı olarak değerlendiriyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

*************

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun: Meclis'te sadece partimi değil, tüm Boluluları temsil edeceğim

 AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, “Sadece bize oy veren insanların değil, siyasi görüşü ne olursa olsun Bolu da yaşayan insanların, Bolulu hemşerilerimizin temsilcileriyiz. Tüm Boluluları temsil etme anlamında önemli bir performans göstermeyi hedefliyorum. Kapım bundan önce olduğu gibi bundan sonrada herkese sonuna kadar açık” dedi.

 AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, 24'üncü dönem parlamentoda nasıl bir çalışma sergileyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.Ak Parti'de hemen hemen her kademede görev yapan biri olduğunu belirten Ercoşkun, “2 yıldan fazla bir sürede il başkanlığı yaptım. Bu süreçte hem milletvekillerimizle, hem hükümet nezdinde ki bakanlarımızla ve bürokratlarımızla birçok faaliyeti birlikte gerçekleştirdik. Oturan birisi değilim. Çok ciddi manada performans göstermeye çalışan biriyim. Dolayısıyla Bolu'nun her köşesini, tabir-i caizse karış karış gezmişimdir. Bolu'yla ilgili sorulacak her soruya cevap verebilirim. Yani Bolu'nun tüm ilçelerinin, beldelerinin, köylerinin sorunlarını, sıkıntılarını ve atılması gereken adımlar konusunda bilgi sahibiyim” diye konuştu.


“DEMOKRATİK VE ÖZGÜRLÜKÇÜ SİVİL BİR ANAYASAYA ÜLKENİN EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİDİR”

Bolu'ya hizmet etme noktasında başlattığı çalışmalarının olduğunu belirten Ercoşkun, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bundan sonrası için hedeflediğimiz birçok çalışma var. Dolayısıyla her işin aynı anda yürümesi de gerekiyor. Yani şöyle bir şey söz konusu değil, önce şunu yapacağım, sonra bunu yapacağım diyecek durumda değilim. Çünkü aynı anda bütün bölümlerde bu sürecin devam etmesi, gerçekleşmesi lazım; fakat yeni bir meclis oluştu. Oluşan meclis seçmenin yüzde 94'ünü temsil eden bir yapı ortaya koydu. Türkiye'de Cumhuriyet tarihinde ki en yüksek temsil oranına sahip Meclis dolayısıyla daha demokratik, daha katılımcı bir Meclis oluştu. Toplumun her kesiminde yeni bir sivil anayasa oluşması konusunda istek var. Allah' ın izni ile bu noktada herkes verdiği sözleri yerinde tutarsa, herkesin katılımıyla, katkısıyla gerçek bir sivil anayasa yapılması Meclis'in önceliklerinden olacaktır. Bizde inşallah bu konuda katkıda bulunan bir parlamenter olmayı hedefliyoruz. Bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de bir dönüm noktasıdır. Çünkü askeri darbelerle yönetilen bir ülkenin gerçek, demokratik, özgürlükçü sivil bir anayasaya sahip olması aslında ülkenin en önemli önceliğidir.”


“TÜM BOLULULARI TEMSİL ETME ANLAMINDA PERFORMANS GÖSTERMEYİ HEDEFLİYORUM”
2023 vizyonundan Bolu'nun en yüksek payı alabilmesi için gayret göstereceğini dile getiren Ercoşkun, şöyle devam etti: “Hep şunu söyledik seçmene; Ak Parti olarak bu hizmetleri 2 dönemdir biz yapıyoruz yine tek başına iktidar olan bir parti olarak yine biz yapacağız.Dolayısıyla Ak Parti'nin temsilcileri olarak burada tüm vatandaşlarımıza kapımızın açık olduğunu yeniden altını çizmek istiyorum. Çünkü biz Bolu'nun milletvekilleriyiz. Yani sadece bize oy veren insanların değil, siyasi görüşü ne olursa olsun Bolu da yaşayan insanların, Bolulu hemşerilerimizin temsilcileriyiz. Tüm Boluluları temsil etme anlamında performans göstermeyi hedefliyor ve kapımız bundan önce olduğu gibi bundan sonrada herkese sonuna kadar açık. Çünkü Bolu'da başarılı olabilmek iktidarıyla, muhalefet partileriyle, kamuoyuyla, Bolu'da yaşayan insanlarla, sivil toplum örgütleriyle, bürokrasiyle ve bunun yanında medyayla ortak projeler üretip, ortak bir paydada oluşan projelerin başarılı olabileceğini düşünüyorum.”

ERCOŞKUN HELALLİK İSTEDİ
Partisinin başarılı olmasını halka açık bir parti oluşuna bağlayan Ercoşkun, açıklamalarının son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Bu süreçte Bolu'da güzel bir seçim ortamı geçirdik. Bolu'daki vatandaşlar en büyük hazinemiz Bolu insanının yapısı, Bolu'da gerçekten mülayim memleketini seven ve memleketi için bir şeyler yapmak isteyen bir insan dokusuna sahibiz. Dolayısıyla güzel geçen bu ortamda eğer bilmeden ve farkında olmadan birilerini üzdüysek, kırdıysak herkesten özür diliyoruz. Haklarını helal etmelerini istiyoruz. Bizden yana helal olsun diyoruz.”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.