26 Nisan 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara9°C

YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

YENİ SANAYİ SİTESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

22 Haziran 2011 Çarşamba 00:00

Önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili Belediye Başkanlığı Makamı'nda TOKİ ile protokol imzalandı.

 Önceki gün düzenlenen Protokol Törenine, Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu ve Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Tahir Gayret katıldı.
Protokol Töreni öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “ Mevcut sanayimiz geçmişte şehrin dışında kurulmasına rağmen zaman içerisinde şehrin büyümesi ile birlikte şehir içerisinde kalmış şu anki durumu itibarıyla da zamanın ihtiyacına cevap verecek durumda değildi. Sanayinin yeni gelecekte modern bir şekilde taşınması konusunda belirli bir aşamaya gelinmiş durumda. Bu konuda hem ticaret sanayi odamız, hem de esnaf ve sanatkârlar odalar birliğimiz, Valilik ve Belediye olarak protokolünü yapıyoruz. TOKİ'yle beraber başlatacağımız çalışma 1000 iş yerini kapsayacak çekilde sıfırdan modern teknolojiye uygun olarak yeni mekânına taşınması ile ilgili bir çalışmadır. Burada sadece sanayi değil Bolu içerisinde faaliyetlerini sürdüren 18 kadar birimde Bolu'nun dışında bir yerde faaliyetlerini sürdürmesi gerekiyordu. Şu anda uzun zamandır yapılan tartışmalar neticesinde olumlu bir aşamaya gelindi. Bu protokol Bolumuza ve bütün esnafımıza hayırlı uğurlu olsun ” dedi.


“İLİMİZE YAKIŞACAK SANAYİ SİTESİNİN İLK İMZALARINI ATIYORUZ “

Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Tahir Gayret'te, “ Bolu'nun güzelleşmesi aşamasında Belediye Başkanımızın düşündüğü 18 birimi de içerisinde barındıracak büyük sanayi sitesi yapımında Ticaret Odası ile beraber odalarımız üyelerini de kapsayan bir çalışma başlattık. İnşallah önümüzdeki günlerde ilimize yakışacak sanayi sitesinin ilk imzalarını atıyoruz. Bolumuza, sanayicimize, esnafımıza, tüccarımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum” dedi.


“ İŞ MERKEZLERİNİN BİR YERDE TOPLANMASI DAHA İYİ OLACAK”

Yeni Sanayi sitesinin faaliyete geçmesi ile birlikte eski sanayi alanının yeni bir görünüme kavuşacağını vurgulayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu'da , “ Bu çalışmanın hem ihtiyacı olanlar, hem de bu bölgede yaşayanlar için çok önemli olduğuna inanıyorum. İş merkezlerinin bir yerde toplanması hem orada ihtiyaçların görülmesi bakımından çok kolay, hem de günlük ticaretlerini de sağlıklı bir şekilde devam ettirmeleri bakımından da bu sistemin uygun olduğuna inanıyor, ilimize ve esnafımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum” dedi.


“ BOLU'DA Kİ KÜÇÜK SANAYİCİLERİMİZİ ÇOK DAHA MODERN ŞARTLARA TAŞIMANIN PROTOKOLÜNÜ İMZALIYORUZ”
Vali İbrahim Özçimen de ,” TOKİ'nin ünü ülke hudutlarını aşmış durumdadır. Bizde Bolu'da ki küçük sanayicilerimizi mevcut kötü şartlarından çok daha modern ve yeni şartlara taşımanın protokolünü imzalıyoruz. İnşallah kamulaştırma çalışmaları biter bitmez TOKİ hızlı bir şekilde bu modern tesisi bitirip vatandaşımızın hizmetine sunacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.Konuşmaların ardından protokol imzalanarak Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Vali İbrahim Özçimen'e yeni sanayi alanında yapılacak çalışmalarla ilgili kroki üzerinden bilgiler verildi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.