18 Eylül 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

‘YALAN’I BELGELERLE YALANLADI

‘Yalan’ı belgelerle yalanladı

‘Yalan’ı belgelerle yalanladı

21 Kasım 2014 Cuma 12:42

Dörtdivan’da Bolu Caddesi’ne Yüksel Coşkunyürek Caddesi isminin verilmesiyle ilgili “MHP’li Meclis üyelerinin imza verdiği yalandır. Her konuştukları yalan” diyen MHP İl Başkanı Mehmet Aydın’a yanıt, Ak Parti Dörtdivan İlçe Başkanı Şahin Serin’den geldi. Serin, Dörtdivan Belediye Meclisi’nde onaylanan kararda MHP’li üyelerin de imzasınun bulunduğu Meclis Kararını kamuoyuyla paylaştı.

Dörtdivan’da Bolu Caddesi’nin adının, Yüksel Coşkunyürek Caddesi olarak değiştirilmesini ve bunun Dörtdivan Belediyesi’nin Ak Partili üyelerinin yanı sıra MHP’li üyelerinin de imzasıyla onaylandığına ilişkin bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, “Ben Meclis Üyelerim ve İlçe başkanımla görüştüm. Böyle bir destek var mı yok mu, varsa savunmalarını istiyorum şeklinde.

‘BİZ DESTEK VERMEDİK DEDİLER’

Görüşmede biz kesinlikle böyle bir destek vermedik denildi. Herhangi bir kararın altına imza atmadıklarını söylediler. Yüksel Coşkunyürek’in ise bu şekilde bir açıklaması var. MHP’li üyelerin de destek verdiğini söylüyor. Artık yalan olmuş bunlar. Her konuştukları yalan. Ben bu konuda Sayın Yüksel Coşkunyürek’ten özür bekliyorum. Gerçek olmayan bir şeyi gerçekmiş gibi, MHP’li meclis üyelerini destek vermiş gibi gösterip kamuoyu algısı oluşturmak kendilerine yakışmış. Ama bu tamamen yalandır” demişti.

BELGELERLE SABİT

Ak Parti Dörtdivan İlçe Başkanı Şahin Serin, Mehmet Aydın’ın “MHP’li Meclis Üyeleri destek vermedi” açıklamalarını belgelerle yalanladı. Serin, MHP’li üyeler de dahil olmak üzere Dörtdivan Belediye Meclis üyelerinin söz konusu karara imza attıkları belgeleri kamuoyuyla paylaştı.

Aydın’a cevaben bir açıklama yapan Serin, şunları ifade etti; “Sayın İl Başkanımız Yüksel Coşkunyürek ve Ak Parti ailesi nezdinde tamamen kapanmış konuyu tekrar gündeme taşımaya çalışan Mehmet Aydın’ın açıklamaları gerçeği tamamıyla yansıtmamaktadır. Dörtdivan Belediye Meclisi’nde 01.09.2014 tarihinde alınan bu karar, daha önce de açıkladığımız üzere partimiz ve MHP’li üyelerin ortak kararıdır ve bu belgeler ile sabittir.

KİM YALAN SÖYLÜYOR, KAMUOYU TAKDİRİNE BIRAKIYORUM

MHP’li üyeler Muhterem Doğan, Serdar Çetinkaya ve Fikret Yılmaz’ın da imzası bulunduğu belgeyi değerli basınımızla paylaşarak kimlerin yalan söylediğini kamuoyunun takdirine bırakıyor ve Ak Parti ailesi olarak kendi ilçe başkanı tarafından yanlış bilgilendirilen MHP İl Başkanı Mehmet Aydın’ı sarf ettiği sözlerden dolayı il başkanımızdan özür dilemesini talep ediyoruz.

Ak Parti ailesi olarak bizler içi boş polemikler ile değil, yaptığımız hizmetler ile gündemi meşgul etmeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Halkımız bu tür suni gündemlerle kamuoyunu meşgul eden, Dörtdivan’ın, Bolu’nun ve de Türkiye’nin vizyonuna katkı sağlayamayan, hiçbir sorununa çözüm üretemeyen ve sırf siyasi çıkar uğruna rahatlıkla yalan söyleyebilen bu zihniyete en güzel cevabı yine sandıkta verecektir. Buna yürekten inandığımı belirtiyor ve hemşerilerimizi kandırmaya yönelik açıklamalar yapan MHP İl Başkanını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.