20 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

GENÇ AŞÇILARIN YEMEKLERİNE TAM NOT

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri, Hacı Abdullahlar Konağı’nda düzenlenen etkinlikte, ‘Yöresel Mutfaklar’ dersinde edindikleri teorik bilgilerini pekiştirmek

Genç aşçıların yemeklerine tam not

22 Kasım 2014 Cumartesi 17:20

Mudurnu Belediyesi, Mudurnu Kaymakamlığı ve AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu tarafından,  ilçenin turizmine destek sağlamak amacıyla Hacı Abdullahlar Konağı’nda düzenlenen etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Mudurnulu Hayırsever Süreyya Astarcı, Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Midilli ve öğrenciler katıldı.

ÜNİVERSİTE-SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ

Öğrenciler tarafından düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgiler veren Mudurnu Süreyya Astarcı MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Midilli, “Bu tür uygulamalar üniversite ile sektör iş birliğini güçlendirmekte ve en önemlisi öğrencilerimizin sektöre donanımlı bir şekilde katılmalarını sağlamaktadır” diye konuştu. Düzenlenen etkinlikte daha sonra ise öğrenciler Mudurnu ilçesine ait hazırladıkları yemekleri katılımcıların beğenisine sundular. Yemeğin sonunda ise Vali Zahteroğulları’na verilen ankette öğrenciler yemekleri ile ilgili yönelttikleri çeşitli soruları cevaplandırmasını istediler.

OKUL BİNALARINI GEZDİ

Etkinlik nedeni ile öğrencileri kutlayan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları daha sonra ise Hacı Abdullahlar Konağı’nı gezdi. Vali Ahmet Zahteroğulları Mudurnu gezisinin devamında ise Kaymakam Yüksel ve Belediye Başkanı İnegöl ile birlikte belediyeye giderek ilçede yapılan çalışmalar ve eksiklikler ile ilgili kısa bir brifing aldı.

Vali Ahmet Zahtetroğulları’ nın Mudurnu ziyaretinde son durağı ise AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu oldu. Vali Zahteroğulları, 460 öğrencinin öğrenim gördüğü okul hakkında bilgiler aldı ve binaları gezdi. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.