15 Eylül 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara22°C

‘TURİZM ELÇİLERİ’ NE BÜYÜK EZİYET

Yeni ulaşım sistemiyle şehir merkezi ve şehir dışı noktalarda devreye tamamen halk otobüsleri girdi. Halk otobüslerinin küçük olması ve belirli saatlerde hareket etmesi, en çok üniversite öğrencilerini vurdu. Yüzü aşkın öğrenci, eksi 5 derecede 40-45 daki

‘Turizm elçileri’ ne büyük eziyet

09 Ocak 2015 Cuma 17:55

Bolu Belediyesi yeni ulaşım sistemine geçerek Köroğlu Birlik, Kaplıca Birlik, Yaka Çele Birlik, Abant Birlik ve Karaköy Birlik minibüslerini kaldırdı ve bu 5 kooperatifin de güzergahı özel halk otobüslerine geçti.

BİLET KUYRUĞU HALA DEVAM EDİYOR

Yeni ulaşım sisteminin ilk ciddi sorunu Belediye’de oluşan ‘Bolu kart’ kuyruğu oldu. Belediye, kartların dağıtılma tarihini kısa bir süreye sıkıştırınca ve zamanında duyurmayınca yüzlerce kişi uzun kuyruklarda perişan oldu. Vatandaşların yoğun tepkisi sonucu yeni kart alım tarihi 1 Şubat’a ertelendi.

Vatandaşlar açısından ikinci sorun ise yeni otobüslerin çok küçük olmasıydı. Otobüslerin küçük olması, özellikle belirli saatlerde aşırı sıkışıklığa neden oluyor.

KARAKÖY MİNİBÜSLERİ GİTTİ, UZUN KUYRUKLAR BAŞLADI

Bir başka ciddi sorun ise 1 hafta öncesine kadar AİBÜ Gölköy Kampüsü’ne Karaköy minibüsleriyle neredeyse sorunsuz giden üniversitelilerin 1 haftadan bu yana yaşadığı sıkıntı oldu. 5-10 dakikada bir gelen Karaköy minibüslerine karşın yeni otobüsler, 20 dakikada bir geliyor. Bolu’da 3-4 ayrı noktada bulunan AİBÜ Gölköy duraklarındaki uzun kuyruklar, üniversite öğrencilerinin yaşadığı çileyi gözler önüne serdi.

Kampüsün en yoğun duraklarından biri olan Tabaklar Mahallesi’ndeki Asmalı Durak’ta dün objektiflere yansıyan otobüs kuyruğu, üniversitelilerin bir haftadır yaşadığı büyük çileyi özetledi. Asmalı Durak’ta başlayan kuyruk, arka sokağa, Cumhuriyet Caddesi’ne kadar uzayıp gidiyor. Hem üniversite öğrencileri hem de Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne gidecek olan vatandaşlar, 1 Ocak’tan bu yana bu eziyeti çekiyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.