20 Şubat 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara10°C

YENİ BAŞKAN YILMAZ

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Merkez İlçe Kongresi dün gerçekleştirildi. Mustafa Çağan ve Ahmet Yılmaz’ın yarıştığı kongrede sandıktan en fazla oyu alan ve Merkez İlçe Başkanlığına hak kazanan Ahmet Yılmaz oldu.Haber: Özge ELÇİ

Yeni başkan Yılmaz

11 Ocak 2015 Pazar 19:43

Kongreye MHP İl ve ilçe teşkilatları, Eski İl Başkanı Şükrü Gülez, Merkez İlçe eski Başkanı Ruhi Doğanöz, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp, Parti yöneticilerinden Murat Yapıcı, Kamu sen İl Temsilcisi Hüsnü Yaman ve çok sayıda partili katıldı. Partililer salonu hıncahınç doldurdu.

GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’NİN MESAJI OKUNDU

Kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj okundu. Ardından iki aday Mustafa Çağan ve Ahmet Yılmaz konuşma yaptılar. Konuşmalar soy isim harf sırasına göre yapıldı. İlk olarak konuşma yapan Mustafa Çağan, şunları ifade etti; “Bugün Bolu’da kongremizin yapıldığı bu salonda kutlu bir davanın etrafındatek yürek olan camiamızın gönül birliğinde toplanmasını ve kutlu hareketimizin sevincine ev sahipliği yapmaktadır.

‘MHP CAMİASI OLARAK ÜZERİMİZDEKİ SORUMLULUK ÇOK AĞIR’

Bolu’da eğer bu salonda şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım olarak sizlerin teveccühüne layık olursak üç hilalimizin ve milliyetçi şuurumuzun kalp atışlarının gökkubbe için atacağı günlerin ilk adımı olacaktır. Ülkemizin içinden geçtiği siyasi, ekonomik çıkmazlar hepimizce malumdur. İktidar her ne kadar her şeyin yolunda gittiği iddiasında olsa da bu ikilimde yaşayan sağduyulu her vatandaş gibi MHP camiası olarak bir kaos ortamına adım adım yaklaştığımızın farkındayız. Böylesi bir iklimde MHP olarak üzerimizdeki sorumluluk çok ağırdır. Çünkü MHP’li olmak, MHP şuuruyla yaşamak, siyaseti makamlardan ibaret görenlerin aksşne ülkenin bekaası söz konusu olduğunda siyaset üstü düşünerek gereğini yerine getirmek kararlılığıdır.

‘MHP VARSA HİÇBİR ŞEY BİTMİŞ DEĞİLDİR’

Burada sizlere oldu bitti mantığından afaki vaatler sıralayan sadece MHP Merkez İlçe Başkanı olmak düşüncesiden sıyrılıp, Bolu’dan başlayarak MHP tabanının özünde var olan; ancak etkisinde daha da güçlü olması için kardeşliğimizi pekiştirerek istişare toplantılarına ve en önemlisi de sahada var olabilen Merkez İlçe yönetimi anlayışımıza sahip olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Milliyetçi ülkücü hareket varsa hiçbir şey bitmiş değildir.”

Diğer aday Ahmet Yılmaz öncelikle kendisini tanıtı. Ahmet Yılmaz, “Bu seçimin kazananı her zaman partimiz olacaktır.

‘SEÇİMİ KAYBEDERSEM KAZANAN ARKADAŞA TABİ OLACAĞIM’

Eğer seçimin kaybedeni ben olursam kazanan arkadaşıma tabi olacağımı şahsım ve arkadaşlarım adına hepinizin huzurunda söz veriyorum. Çok uzun süredir Hükümet erkini elinde bulunduran AKP, ülkemizi sıkıntılı bir sürecin içine sokmuştur. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği seçimleri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin mevcut varlığının devamı açısından büyük önem arz ediyor.

‘HAZİRAN SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ’

Biz Türk milliyetçililerine çok büyük sorumluluk düşmektedir. Bugün mevcut siyasi iktidarın İmralı canisi ile yapmış olduğu pazarlıklar neticesinde ortaya çıkan müzakere metinleridnen sızan bilgiler ve Doğu ve Güneydoğu’da gerçekleşen teörö olayları, işin ciddiyetinin en önemli göstergeleridir. Bugüne kadar izelnen ve ihanet kokan politikalar neticesinde alan hakimiyeti maalesef PKK terör örgütüne bırakılmış, ülkemiz bölünmenin eşiğine getirilmiştir. Bizler Türk milliyetçileri olarakçok çalışmak ve bu ihanet sürecine dur demek zorundayız. Bu anlamda ben ve arkadaşlarım, seçildiğimiz takdirde üzerimize düşen sorumluluğun gereklerini yerine getireceğimize hepinizin huzurunda söz veriyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegeler, sandığa gitti. Oy kullanma işlemi, saat 17:00’a kadar sürdü. 17:00 itibariyle sandıklar açılarak sayma işlemi başladı. Ahmet Yılmaz, oyların 174’ünü alırken Mustafa Çağan da 130 oy aldı. Ahmet Yılmaz, MHP’nin yeni Merkez İlçe Başkanı olmaya hak kazandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.