20 Şubat 2019
  • Bolu-2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-1°C

BAKAN’A ‘YOLSUZLUK İDDİALARI’NI SORDU

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle bir soru önergesi verdi. Özcan, verdiği soru önergesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde yaşandığı iddia edilen bazı sıkıntı

Bakan’a ‘yolsuzluk iddiaları’nı sordu

11 Ocak 2015 Pazar 22:46

Haber Merkezi

Milletvekili Özcan, soru önergesiyle ilgili açıklamada “Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde idari ve teknik konularda yaşanan sıkıntılar gerek kurum içerisinde gerekse de kamuoyu tarafından yakından takip edilmektedir” ifadelerine yer verdi.

‘SALONLARIN GEÇİCİ KABULÜ YAPILDI MI?’

Özcan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde şu soruları sordu;

“1- Gerede stadının tribün inşaatının 2010 yılında tamamlanmasına rağmen tesisin kesin kabulü yapılmış mıdır? Yapılmamış ise kesin kabulün yapılmamasının sebepleri nelerdir? Kesin kabulün yapılmamasından dolayı tesisteki teknik hataların tespiti noktasındaki raporlarda eksiklik yaşanmakta mıdır?

2- Jimnastik salonunun onarımı aşamasında, imalat hatalarından kaynaklı çatı akması, merdiven mermerlerinin kırık olması ayrıca Karaçayır Atletizm sahasının tribününün akması gibi teknik hatalar olmasına rağmen kesin kabulün yapıldığına yönelik iddialar konusunda Bakanlığınız bünyesinde bir inceleme yapmayı düşünüyor musunuz?

3-Gerede Arkut dağında inşaatı tamamlanan kayak evinin geçici kabulü aşamasında herhangi bir eksiklik tespit edilip tutanak altına alınmış mıdır? Alınmış ise bu eksiklikler nelerdir?

‘YÜZME HAVUZUNDA HERHANGİ BİR PERSONEL HAKKINDA DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇILDI MI?’

4-Karaçayır yüzme havuzunda İl Müdürlüğünüz bünyesinde görevli herhangi bir personel hakkında disiplin soruşturması açılmış mıdır? Açılan bir soruşturma var ise soruşturmanın açılma tarihi ve sonucu nedir?

5-Müdürlüğünüzde görevli bazı personellerin gerek siyasi gerekse de sendikal nüfuzlarını kullanarak diğer personel üzerinde baskı kurmaya yönelik iddialar ile ilgili inceleme başlatmayı düşünüyor musunuz?

6-Sendikal nüfuzlu kişilerin spor kulübü başkanı olmalarından dolayı tesislerin kullanımı noktasında maddi olarak ve kullanımda ayrıcılık sağlanmakta mıdır?

7-Kurumda Antrenör kadrosu ile bulunan ancak antrenörlük yapmadığı iddialarına ilişkin, Antrenörlük Çalışma Esasları Yönetmeliği doğrultusunda denetim yapmayı düşünüyor musunuz?”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar