22 Nisan 2019
  • Bolu9°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara13°C

AK PARTİ’DE YENİ KONGRE SÜRECİ

Cumartesi günü yapılan kongreler, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Sosyal İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hasan Kanca, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katılımıyla gerçekleşti.

Ak Parti’de yeni kongre süreci

12 Ocak 2015 Pazartesi 19:43

Cumartesi günü yapılan kongreler, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Sosyal İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hasan Kanca, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katılımıyla gerçekleşti.

GÖYNÜK VE MUDURNU’DA YAPILDI

Göynük'te tek liste halinde gerçekleşen kongrede İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Merve Akı, İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına ise Ergün Demir seçildi. Seçim öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, gençlere değer veren tek partinin Ak Parti olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Bolu'da Milletvekili Fehmi Küpçü'nün ilçe gençlik kolları başkanı olarak siyasete başladığını vurgulayan genç başkan, "Yeni Türkiye'de gençler değişim ve demokrasi fikrinin lokomotifleri olacaktır. Daha önceki seçimlerde de olduğu gibi yorulmak nedir bilmeden çalışarak genel seçimlerde 3'ncü milletvekilini de alacağız" dedi. Ak Parti gençliğinin de kısa bir tanımını yapan  Sönmezel,"Ak gençlik; özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen sorgulayan kendi toplumunun değerlerinden evrensel doğrulardan haberdar olan ve hayatın güçlüklerinin üstesinden gelebilecek donanımlı ve yetenekli gençlerdir. Türkiye'nin en büyük gücü ve milletin en büyük umudu gençlerdir" şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜCÜ GENÇLERDİR’

Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın ise, kadın ve gençlik kollarının büyük önem arz ettiğini söyleyerek, "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadının vardır. Ve 13 yıldır ülkenin kaderini değiştiren Ak Parti'de anaların hayır dualarının büyük önemi vardır. Bu hayır duaları sayesinde başta liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her türlü iftiraya, yalana ve oyuna göğüs geriyor" ifadelerini kullandı.

Göynük'ün ardından Mudurnu'ya geçen Ak Partili siyasiler, burada da tek liste halinde gerçekleşen kongrelerde, delegenin desteği ile Gençlik Kolları İlçe Başkanlığına Sercan Kaplan, Kadın Kolları İlçe Başkanlığına ise Emine Memiş seçildi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar