21 Ekim 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara8°C

ÖZDEMİR’DEN ‘İKİYÜZLÜLÜK’ ELEŞTİRİSİ

Hak ve Eşitlik Partisi Bolu İl Başkanı Yüksel Özdemir, Fransa’da bir mizah dergisine yapılan ve onlarca kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından yaşananlara ilişkin bir açıklama yaptı. Özdemir, terör saldırılarına karşı tepkilerin ikiyüzlüce olduğu

Özdemir’den ‘ikiyüzlülük’ eleştirisi

12 Ocak 2015 Pazartesi 22:07

 

Haber: Beyhan BAYRAK

HEPAR İl Başkanı Özdemir, Her dinde ve her inançta insan hayatının kutsal olduğunu; fakat inançlara da saygılı olunması gerektiğini söyleyerek “Terörün dini, dinsizi, mezhebi olmaz. İnsanları teröre yönlendiren sebepleri araştırıp düşünmek lazım. Bir ülkede bayrağa, inanca karşı değerlerin şakası, dalgası, alayın suç olmaması, bu bütün dünyada hoş karşılanması anlamına gelmez. Sizin kanunlarınız buna engel değildir; ama dünyada bu inancı taşıyan insanlar incinir ve buna çeşitli tepkiler verir” diye konuştu.

‘VATAN EVLATLARIMIZ ŞEHİTOLURKEN SESİ ÇIKMAYANLAR...’

Özdemir, ülkemizde de onbinlerce vatandaşımızın şehit olduğunu ve teröre karşı iki yüzlüce bakış olduğunusöyleyerek “Memleketimizde vatan evlatları toprağa 20’şer 20’şer düşerken sesi çıkmayanlar, nedense anında Fransız, Ermeni, mağdur oluyorlar. Teröre aynı tepkiyi vermek gerekmez mi? Fransa şapkasını önüne koysun düşünsün. Cezayir’de akıttığı kanları Güneydoğu’da kan gövdeyi götürürken onlarla nasıl ne sebeple temas kurduklarını bir değerlendirsinler. Teröriste kucak açanlar, terörün bir gün kapılarını çalaçağını hiç düşünmediler mi? Fransa’da gördünüz mü hiç failler öldürülürken yargısız infaz yaptınız diye toplanan bir kalabalık ? Faillerin cenazelerini defnederken toplu halde çığlıklar atarak Fransa devletini tehdit eden bir kalabalık gördünüz mü? Benim acizane tavsiyem hükümet yetkilileri hazır Fransa’ya gitmişken, terörle nasıl masaya oturulur, yol haritası nasıl çıkarılır, Fransız halkının gözünün içine baka baka alçaklık nasıl dayatılır tarif etsinler” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar