20 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

BOLU EMİTT FUARI’NA HAZIRLANIYOR

2015 yılında 22-25 Ocak tarihleri arasında 19.kez TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda Bolu, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Yalova il

Bolu Emitt Fuarı’na hazırlanıyor

11 Ocak 2015 Pazar 22:47

Geçmiş yılların tecrübelerinden de yararlanarak 3 aylık sürede bölge illeri, gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları ve bilgilendirmelerin ardından fuara hazır hale geldiler. Bölgesel tanıtım; zengin etkinlikler, farklı kurumlarla işbirliği, sektörel destekler ve yatırımcı faaliyetleri, turizm profesyonelleri ile yakın ilişkiler, küresel turizm trendlerine göre şekillenme ve turizmde öncelikli alanların belirlenmesi ile desteklenecek şekildeİl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Ticaret ve Sanayi Odaları ve MARKAkoordinasyonunda gerçekleştiriliyor.

BÖLGESEL İŞBİRLİĞİ BÜYÜYEREK KUVVETLENİYOR

Tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedeflerinden olan bölgesel tanıtımın sağlanmasına yönelik olarak bölgesel bazlı katılıma önem verilmesi doğrultusunda işbirliğine gidildi.

Doğu Marmara illerinin yanı sıra Bartın, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak illeri de yapılan protokol gereği Batı Karadeniz Kalkınma Birliği işbirliğinde 8A numaralı salonda temsil edilecekler. Her il, Kültür ve Turizm Müdürlükleri koordinasyonundaturizmde öncelikli tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, ortak tema doğrultusunda katılım sağlayarak barındırdığı tüm turizm değerleri ve turizm profesyonellerini fuara taşıyor.

TURİZMDEKİ YENİ TRENDLER, DOĞU MARMARA POTANSİYELİYLE ÖRTÜŞÜYOR

Dünya genelinde son yıllarda turizmin kitle turizminden, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizminden alternatif turizm türlerine yönelik talepte artış göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da Kültür Turizmi, Termal ve Termal Turizm ve Doğa Turizmi geliyor. Bu türlerin büyük potansiyele sahip olduğu Doğu MarmaraBölgesi, ayrıca Günübirlik ve Gastronomi Turizmi ile Kış Turizmine yönelik altyapısıyla öne çıkıyor.

TURİZM GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLENİYOR

Kalkınma Ajansı kuruluş kanunları gereği bölge kalkınmasında faydalı olacak yatırımların süreçlerinin tek elden takibini illerde kurulmuş olan Yatırım Destek Ofisleri ile gerçekleştiriyor. Bu ofisler yatırımların hayata geçmesi aşamasında turizm yatırımcılarının yanındalar ve tamamen ücretsiz faaliyet gerçekleştiriyorlar.

Kalkınma Ajansı potansiyel girişimcilere verdiği eğitimler ve eğitim sonrasında KOSGEB’in sağladığı desteklerle turizm girişimcilerinin desteklenmesine yönelik de faaliyetler düzenliyor. Ayrıca, verilen Mali ve Teknik Desteklerle gerek özel sektör, gerekse de kamu ve sivil toplum kuruluşları faaliyetlerine destek bulabiliyor. Bu destekler de 8A Numaralı Salonda MARKA standında turizm girişimci ve yatırımcılarına aktarılacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.