23 Mart 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

CHP’Lİ GENÇLERDEN AKİT’E SERT TEPKİ

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar, Akit gazetesinin Atatürk hakkında yaptığı haberlere sert bir dille tepki gösterdiler.

CHP’li gençlerden Akit’e sert tepki

15 Ocak 2015 Perşembe 18:38

Merkez İlçe GK Başkanı Karagöz, Akit gazetesine gösterdiği tepkide şunları ifade etti; “Akit adlı gazetenenin son 2 gündür provokasyon amaçlı haberlerini endişe ile takip ediyoruz. ‘Je suis Charlie Hebdo” diyenler ve dine hakaret edenlere bu saldırının yetersiz olduğunu düşünenler olarak ikiye ayrıldı. ‘Dine hakaret basın özgürlüğü olarak kabul edilinemez, ancak dini amaçlar bahanesiyle yapılan böyle bir katliam da kabul edilebilir değil. Akit gazetesinin her fırsatta Atatürk hakkında kişisel karalamalar yapmakta olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Kalemi sağlam olmadan gazeteci olma iddiasındaki bu adamlar iğrenç oyunlarla Atatürk’e hakaret etmenin onu küçülteceğini sanıyor. Bugün İslamiyet üzerinden propoganda yapan ve İslamiyet’i yaşadığını idda eden zihniyet unutmasın ki bugün bu topraklarda Müslüman olarak yaşayabiliyorsak Atatürk sayesinde yaşıyoruz. Akit’in yapmak istediğini biliyoruz; ancak biz bu propogandaya gelmeyeceğiz; ama bu sessiz kalacağımız ve tepki vermeyeceğiz anlamınada da gelmemektedir. Atatürk’ün partisi, onun ilke ve inkılapları doğrultusunda gözlerindeki ve sözlerindeki ışığından ilerleyen gençler olarak Akit gazetesini kınıyoruz.”

‘ÖZGÜRLÜĞÜN ANLAMINI BİLMEYEN GAZETECİLER’

İl GK Başkanı Bayraktar ise hem Akit gazetesini hem de Başbakanı eleştirerek şunları söyledi; “Türkiye’de yine herkesin kafası karıştı. Kendi ülkesinde basılmamış kitapları toplatan, gazetelere televizyonlara yayın yasağı koyan, 10 kişiyi toplu halde görünce biber gazıyla müdahale edilmesini meşru gören Başbakan Paris’te basın özgürlüğüne saldırıldı diye koşa koşa yürüyüşe katılmaya gitti. Bazı televizyonlar arada bir yerlerde kendine yer bulmaya çalışan başbakanımızın yürüyüşe önderlik ettiğini söyleyerek hepimizi güldürdü. ‘Dine hakaret basın özgürlüğü olarak adlandırılamaz, ancak dini amaçlar bahanesiyle yapılan böyle bir katliam da kabul edilebilir değil” deme şansı hiç kimseye bırakılmadı. Herkesin vicdanı bugünlerde yine ya siyah olmak zorunda, ya beyaz. Bu arada özgürlüğün anlamını bilmeyen gazeteciler (!) hakaret eden basının özgür basın olduğunu sanarak, her zaman yaptıkları gibi fırsattan istifade, Atatürk’e yine bir saldırı gerçekleştirdiler. Atatürk’ün photoshoplu fotoğraflarını yayınlayarak “Basın özgürlüğümüz!” dediler. Kemalistlerin Mustafa Kemal’i putlaştırdığını yazdılar. Oysa hiç bir Kemalist’in Atatürk’ün tanrı olduğunu kabul ettirmek gibi bir iddiası yoktur. Çünkü Kemalistler, çarpık ideolojilere inananlar gibi “ona dokunmanın ibadet” olmadığını bilecek entelektüel birikime sahip insanlardır. Bunu belli olgunluğa erişmiş ve siyasi olayları çok az takip eden herkesin bilmesi gerekir. Kendileri de çok iyi biliyor. Ancak kalemi güçlü olmadan gazeteci olma iddiasındaki bu adamlar iğrenç photoshop oyunlarıyla Atatürk’e hakaret etmenin onu küçülteceğini sanıyor. Bu kabul edilir bir ayıp değildir. Utanmazlıktır, saygısızlıktır, nankörlüktür. Atatürk’ün partisinin ona inanan ve ardından yürüyen gençliği olarak Akit gazetesini kınıyoruz ve tüm örgütlerimizle birlikte gerekenin yapılacağını bildiriyoruz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar