22 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara8°C

‘TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?’

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, parti binasında yaptığı açıklamada AKP iktidarında Türkiye’nin manevi ve ahlaki bataklığa sürüklendiğini söyleyerek “Türkiye nereye gidiyor?” ifadeleriyle tepki gösterdi.

‘Türkiye nereye gidiyor?’

15 Ocak 2015 Perşembe 18:40

Haber: Beyhan Bayrak

Çetinkaya, bir toplumu manevi değerlerin ayakta tuttuğunu söyleyerek 12 yıllık AKP iktidarında ahlaken ve manevi olarak çöküş yaşandığını ifade etti. Çetinkaya, şunları ifade etti; “Sigara, alkol, uyuşturucu ve fuhuşun 10-12 yaş düzeyine indiği bir Türkiye nereye gidiyor? Gökdelenleri ile komşulukların öldürüldüğü cami ve minareleri ile İslam diyarı diye seslenen şehirlerin siluetinin bozulduğu bir Türkiye nereye gidiyor? 1+1,1+2 evleri ile geniş ailelerin parçalandığı akrabalık bağlarının çözüldüğü bir Türkiye nereye gidiyor?Camilerini cemaatsizleştiren bir Türkiye nereye gidiyor? Kreş ve huzur evlerini çoğaltan bir Türkiye nereye gidiyor?

‘RANT, YOLSUZLUK, FUHUŞ, BORÇ...’

Rantiyenin rüşvet ve yolsuzluğun doğallaştığı bir Türkiye nereye gidiyor? Cinsiyet farkının ortadan kaldırılmak istendiği, eş cinselliğin doğallaştırıldığı, aldatmanın, gayri meşru çocuk meydana getirmenin normal sayıldığı, zinanın suç olmaktan çıkarıldığı bir Türkiye nereye gidiyor? Boşanmaların arttığı ve doğallaştığı, aile reisliğinin kalktığı, evlerin arenaya otellere dönüştürülmek istendiği bir Türkiye nereye gidiyor?

 Cuma ve bayram namazlarında camileri tıklım tıklım dolan, dindarlığı ile muhtevası uyuşmayan bir Türkiye nereye gidiyor? Tüketen, tüketim toplumuna dönüşen, kredi kartı ile borçlandırılarak yaşatılan bir toplumun inşa edildiği bir Türkiye nereye gidiyor? ‘Baltutan parmağını yalar’ ‘Çalıyorlar ama yapıyorlar , yapmadan çalanlar gibi değiller’ savunma refleksini geliştiren  insanlardan oluşan bir Türkiye nereye gidiyor?

‘ÇALIYOR AMA YAPIYOR DİYENLERLE ÜLKE NEREYE GİDİYOR?’

Cadde ve sokaklarında nikahlı olmayan bay ve bayanların el ele kol kola gezdiği,dekolte giyinenlerin sayısının çoğaldığı, karşı cinsten bir arkadaşı olmayanın aşağılık kompleksine kapıldığı bir Türkiye toplumu nereye gidiyor?

Temiz ve helal kazanç yerine, piyango ve toto gibi şans oyunların umut, bağlayan ve gün geçtikçe bunlara bulaşanların sayısının arttığı ve yüzde 70’lere ulaştığı bir Türkiye toplumu nereye gidiyor? Faiz bir dünya gerçeği deyip herkesin eline kredi kartları tutuşturup halkımızı borca, faize esir eden bir Türkiye toplumu nereye gidiyor?” diye konuştu.

‘TEK ÇARE MİLLİ GÖRÜŞ’

Saadet Partisi olarak bu gidişatın Türkiye’yi manevi ve ahlaki bataklığa sürüklediğini söyleyerek “Mevcut iktidar döneminde bu olumsuzlukların artarak devam etmesi endişemizi daha da artırmaktadır. Bu konuda Türkiye toplumunu uyarmak ve ikaz etmek bizim en önemli vazifemizdir. Saadet Partisi olarak 45 yıllık mücadelemizde en önde taşıdığımız bayrak ‘önce ahlak ve maneviyat’ bayrağıdır. Nefislerin ve nesillerin ifsadı yerine islahını hedef alan bir anlayışın sahibiyiz. Tek çare Milli Görüştür. Tek çare Saadet Partisidir. Türkiye insanımızın tamamını Saadet Partimizin Önce Ahlak ve Maneviyat sancağı altında bir olmaya davet ediyoruz” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar