20 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara0°C

ÇOK SAYIDA HAKİM VE SAVCI TAYİN EDİLDİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) birinci dairesinin adli ve idari yargı kararnamesi ile 888 savcı ve hakiminin görev yeri değişti. Listede Bolu'da görev yapan çok sayıda hakim ve savcı da yer aldı.

Çok sayıda hakim ve savcı tayin edildi

16 Ocak 2015 Cuma 11:41

Haber; Adem GÜLER

HSYK'nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklik yapıldı. Kararname ile Hrant Dink davası hakimi Rüstem Eryılmaz Şanlıurfa hakimliğine ve Balyoz davası hakimi Ömer Diken de Uşak hakimliğine atandı. İki isim de İstanbul dışı göreve gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Bekir Rayif Aldemir, İzmir Savcılığı'na atandı. Manisa Başsavcısı Durdu Kavak, Uşak Savcılığı'na atandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na Fehmi Tosun atandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili görevini yürüten Harun Kodalak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi. Bolu'da atamaları yapılan adli yargı hakim ve savcılar ise şöyle:

Bolu Cumhuriyet Savcısı Erdal TÜRKÜCÜ İzmir Cumhuriyet Savcılığına, Bolu Ağır Ceza  Mahkemesi Başkanı Selfet GİRAY Ankara Hâkimliğine, Gerede Cumhuriyet Savcısı Hami CAN Bolu Cumhuriyet Savcılığına, Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gökmen AVCI Gerede Hâkimliğine, Gerede Hâkimi Ercan İNCİROĞLU Yargıtay Tetkik Hâkimliğine ve Gerede Hâkimi Özlem İNCİROĞLU Yargıtay Tetkik Hâkimliğine atandı.

Önceki gün HSYK tarafından hakkında soruşturma Başlatılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Osman Karlı ise kararnameye dahil edilmedi. Karlı halihazırda görev yaptığı Bolu'da kaldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.