25 Haziran 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara32°C

ÜLKÜCÜLERDEN İSLAMOFOBİ TEPKİSİ

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil, Avrupa’da yaygınlaşan İslamifobi hareketlerine ve İslam’ın terörle anılmasına karşı tepkilerini ortaya koyan bir açıklama yaptı.

Ülkücülerden İslamofobi tepkisi

16 Ocak 2015 Cuma 21:10

Haber Merkezi

Fransa’da yaşanan terör olaylarını kınayan Evcil; “Son günlerde dünya gündemini ve ülke gündemimizi derinden sarsan terör olaylarını Bolu Ülkü Ocakları olarak şiddetle kınıyoruz. İslam ve terör kelimelerinin dünya basınında ve onların ülkemizdeki yandaş medya uzantılarında, haber sütunlarında yanyana yazılmasında ve ilişkilendirilmesinden rahatsızlık duymaktayız. İslam dini sevgi, barış ve hoşgörü dinidir. Charli Hebdo saldırısını şiddetle kınadığımız gibi gönüllerin sultanı, Alemlerin peygamberi, yaratılmışların en yücesi Hz.Muhammed sav. yapılan saygısızlığıda kimse bizden mazur görmemizi beklemesin” ifadelerine yer verdi.

‘ İMANLA KÜFÜR ARASINDA SENTEZ YAPILAMAZ’

Dini ve milli değerlerin insanlar için kutsal olduğunu belirten Adem Evcil; “ ‘Dini, dili, ırkı, milleti, milliyeti her ne olursa olsun inanç değerleri insanlar için kutsaldır. Hiç bir dinin, hiçbir milletin, hiçbir devletin bu değerlere el ve dil uzatması tahammül edilesi bir davranış biçimi değildir. İnanç ve inançsızlık, saygı ve saygısızlık yüce dinimizdeki karşılığını net bir şekilde bulan kavramlardır. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de Allah ü Teala Hazretleri, Kafirun suresiyle bu ayrımı net bir şekilde yapmıştır. Bu sure ile hak ile batıl, iman ile küfür arasındaki hassas terazi sınırı belirlemekte, bu sınırdan kesinlikle taviz verilmeyeceği ve bu sınırın ayırdığı iki alan arasında asla sentez yapılamayacağı ilan edilmektedir. Böylece müminler ve kafirlerin, davet eden ile davet edilenlerin, davete uyanlar ile uymayanların safları kesin bir ayrımla netleştirilmektedir” dedi.

 ‘BU VATAN BİZİM, DİN BİZİM, KARDEŞLİK BİZİM’

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil açıklamasını şu cümlelerle tamamladı; “Buradan sorumluluk sahibi, vatansever, millet perver, inançlı halkımıza sesleniyorum. Çocuklarımız, kardeşlerimiz, abilerimiz, ablalarımız yandaş medyaların pislik saçan dilleriyle zehirlenmekte milli manevi değerlerden uzaklaştırılmakta ve yozlaşan düzene adapte edilmeye çalışılmaktadır. Gelin hep birlikte bu düzene dur diyelim. Bu vatan bizim din bizim kardeşlik bizim... Sözlerime Kafirun suresinin mealiyle son veriyorum. ‘Deki ;Ey kafirler/ Sizin taptıklarınıza ben tapmam/Sizde benim taptığıma tapıcılardan değilsiniz/Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim/Sizde benim taptığıma tapacak değilsiniz/Sizin dininiz size,benim banadır.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.