20 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

VALİ’DEN ELEŞTİRİLERİNE YANIT; ‘EN UFAK BİR KAZADA KELLEMİZİ İSTERLERDİ’

Vali Ahmet Zahteroğulları, Bolu’da ağır kış koşulları nedeniyle tatil yapılan günlerin telafisinin mutlaka yapılacağının altını çizdi. Zahteroğulları, isim vermeden Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’in eleştirilerine de yanıt vererek “Karda kışta, ok

Vali’den eleştirilerine yanıt; ‘En ufak bir kazada kellemizi isterlerdi’

16 Ocak 2015 Cuma 21:15

HABER: Özge ELÇİ

Vali Ahmet Zahteroğulları, kış koşulları nedeniyle okulların tatil edildiği dönemde işlenmeyen derslerin telafisinin sömestrda olmayacağının altını çizdi.

 “Öğrenciler rahat rahat tatillerini yapsınlar” diyen Vali Zahteroğulları,  telafilere açıklık getirerek şunları söyledi;

‘TELAFİLER SÖMESTR TATİLİNDE OLMAYACAK’

“Milli Eğitim Müdürümüz ve okul müdürlerimiz bir toplantı yaptılar. Dersleri telafi edeceğiz; ama ederken de çocukları cezalandırrır gibi bir yaklaşım olmayacak. 2. Dönemde sınavın olmadığı haftalar olabilir, cumartesi günleri olabilir, ama mutlaka konular yetiştirilecek, telafisi olacak. Sınavlarda bir konu, bir soru binlerce adayın önüne geçirebilir ya da gerisinde bırakabilir. Çocuğunuz ne kadar zeki, çalışkan, akıllı olursa olsun, görmediği bir konudan çıkan bir soruyu yapabilmesi mümkün değil. Ben hep şunu söyledim; ne tatil bir ödül ne de sonrası bir ceza” diye konuştu.

TATİL ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

Vali Zahteroğulları, tatille ilgili eleştirilere ve “Okulların tatil edilmesinde kolaya kaçıyorlar” diyen Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’e de isim kullanmadan yanıt verdi. Kış koşullarında çocukların tamamen sağlığını ve can güvenliğini korumaları gerektiğinini altını çizev Zahteroğulları, “Şehir içinde ya da dışında çocuklarımızın yarısından fazlası servis araçlarıyla geliyor. 10 bine yakın çocuğumuz, köylerden taşımalı olarak geliyor. Sabahleyin küçük bir kaza oldu. Milli Eğitim Müdürümüz hemen hastaneye koştu gitti. Kardan kaynaklı dğeil; normal bir trafik kazasıydı.

‘DOZUNU KORUDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM’

Ama şunu biliyorum, kış şatları dolayısıyla ‘karda kışta, okulu tatil ederek işin kolayına mı kaçıyorsunuz’ diyen insanlar, en ufak bir kaza olsa en başta benim ve Milli Eğitim Müdürümüzün kellesini isterler, istemekte de haklılar. Tedbirleri biz almak zorundayız. Keyfi bir uygulama yok tekrar tekrar söylüyorum. Çocuklarımız çok istiyor diye tatil yapmıyoruz. Bunun dozunu koruduğumuzu düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.