21 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

SANAYİDE ZAFER ESNAFIN BESOB’DAN PARALARINI GERİ ALACAKLAR

Sanayi sitesi yönetimleri, BESOB’a açtıkları davayı kazandı. Yöneticiler, Sanayi projesi için yatırdıkları parayı geri almaya hak kazanırken dava, diğer sanayi esnaflarına da emsal olabilecek.

Sanayide zafer esnafın   BESOB’dan paralarını geri alacaklar

16 Ocak 2015 Cuma 21:21

 

Bolu Küçük Sanayi Sitesi’nin taşınması projesi ve sonrasında yaşanan tartışmalar, sanayi esnafı ve BESOB’u karşı karşıya getirmişti. Bu proje için sanayi sitesi yönetimleri, geçtiğimiz aylarda BESOB’a yatırdıkları paraları geri almak için dava açtılar. Sanayide ilk dava açanlar, Sanayideki yönetimler oldu.

YATIRDIKLARI PARALARI GERİ ALACAKLAR

Sanayi sitesi yönetimleri, davanın kazanılamama ihtimali nedeniyle ilk olarak kendileri dava açtılar. Yöneticiler, yaptıkları toplantılarda esnaflara “Öncelikle biz dava açacağız. Eğer biz kazanırsak bu karar, sizin için de emsal oluşturacaktır. Kazanılamayacak olursa siz boşu boşuna avukat parası ödemeyin” demişlerdi.

Bolu Adliyesi’nde görülen davada sanayi esnafının BESOB’a karşı açtığı davayı kazandığı ve yatırdıkları paraları geri almaya hak kazandıkları öğrenildi. Yönetimden 15 kişinin kazandığı dava, diğer esnaflara da emsal olabilecek.

OLAYLARIN GEÇMİŞİ

BESOB, Bolu Belediyesi, Bolu Valiliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın iş birliğinde yapılan Küçük Sanayi sitesinin taşınması projesi için esnaflar, 10 bin liranın üzerinde para yatırmışlardı. TOKİ ile yapılan ptorokolde yazılı olan rakamların kendilerine ilk etapta söylenen rakamların çok üzerinde olması esnafı kızdırmıştı. Bu süreçte BESOB Genel Sekreteri Ramazan Güzel’in belirli aralıklarla birliğin hesabından 800 bin küsur lirayı zimmetine geçirdiği ortaya çıkmış ve Güzel yargılanmaya başlamıştı. Zimmet davası ve BESOB’daki denetimsizlik, birçoğu yeni sanayi projesi için evini, arabasını satmak zorunda kalan sanayi esnafı için bardağı taşıran son damla olmuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar