19 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara5°C

MÜSABA KURALARI ÇEKİLDİ

Bilecik'te yapılacak olan liselerarası genç erkek ve genç kızlar basketbol müsabakalarında ilimizi Bolu Fen Lisesi ve Bolu Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi temsil edecek. Müasbaka kuraları önceki gün Bilecik'te yapıldı.

MÜSABA KURALARI ÇEKİLDİ

17 Ocak 2015 Cumartesi 14:28

Bilecik Gençlik Merkezi binasında yapılan kura çekimine turnuvaya katılacak 23 takımın temsilcileri, Bilecik Basketbol İl Temsilci Aziz Torun ve Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Çekilen kuralar sonrası gruplar; Genç Erkekler Basketbol Grup müsabakalarında A grup, İstanbul Özel İstek Bilge Kağan Anadolu Lisesi, Isparta Özel Altınbaşak Anadolu Lisesi, Kocaeli Necip Fazıl Anadolu Lisesi, Manisa Yunus Emre Spor Lisesi, B grubu, Eskişehir Özel Gelişim Anadolu Lisesi, Kütahya Anadolu Lisesi, Bilecik Anadolu Lisesi, Antalya Döşemealtı Özel Toros Anadolu Lisesi, C grubu, Bolu Fen Lisesi, Ankara Özel Gürçağ Anadolu Lisesi, İzmir Çiğli Özel Türk Koleji, Sakarya Özel Enka Anadolu Lisesi şeklinde oluştu.

Genç Kızlar Basketbol Grup müsabakasında ise guruplar; A grubu, İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi, Eskişehir Özel Gelişim Anadolu Lisesi, Manisa Yunus Emre Spor Lisesi, Konya Selçuklu Anadolu Lisesi, B grubu, Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yalova Anadolu Lisesi, Kocaeli C. Elginkan Anadolu Lisesi, İstanbul Bayırköy Özel Oğuzkaan Koleji, C grubu; Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi, Bolu M. Çizmecioğlu Anadolu Lisesi, Kütahya A.Selahattin Erkasap Spor Lisesi şeklinde oluştu.

Çekilen kuralar sonrası turnuvayı değerlendiren Basketbol İl Temsilcisi Aziz Torun, 23 takımı Bilecik'te daha hiç ağırlanmadıklarını belirterek, “İnşallah bu zor kış günlerinde böyle bir turnuvayı kaldıracağız. Sağ olsun Bilecik Belediyesi gelen takımlar için kolaylık sağladılar. Aslında biz turnuvayı talep ederken bir tane yeni yapılan 2 bin 500 kişilik spor salonumuz vardı. Biz bunu düşünerek turnuvayı talep etmiştik, ama maalesef ısınma problemleri yüzünden yetişmedi. Üniversite sağ olsun bize bu konuda çok yardımcı oldu. Üniversitenin ve mevcut olan Atatürk Spor Salonunu kullanacağız. Her gün 11 olmak üzere 3 gün boyunca 33 tane maç oynadık. Maalesef ilimizde çok az sayıda müsabaka yapılıyor. Okul takımlarımız ve kulüp sayılarımız çok az. Biz burada bir vizyon oluşturmaya çalışıyoruz. İnsanlar bu takımları gördükçe ilginin arttırılmasını istiyoruz. İnşallah bunların devamı da gelecek. Çok ciddi, çok donanımlı takımlar var ve ben her takıma başarılar diliyorum” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.