20 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara-3°C

İŞTE İLÇELERİN BAŞARI SIRALAMASI

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Bolu’nun başarısı Valilik’te yapılan toplantıda açıklandı. Bolu il genelinde yanlışsız 120 net yapan 8 öğrenci tanıtılırken ilçelerdeki başarı oranları da açıklandı.

İşte ilçelerin başarı sıralaması

18 Ocak 2015 Pazar 18:20

Haber: Özge ELÇİ

2014-2015 eğitim öğretim döneminde ilçelerde TEOG sınavında birinciliğe Yeniçağa oturdu.  Puanların esas alındığı listede Yeniçağa’yı merkez ilçe takip etti. Sıralamanın devamı ise şu şekilde; Üçüncü Göynük, dördüncü Gerede, beşinci Seben, altıncı Mengen, yedinci Kıbrıscık, sekizinci Dörtdivan, dokuzuncu ise Mudurnu oldu.

EN BÜYÜK DEĞİŞİM SEBEN’DE OLDU

Bazı ilçelerde başarı ortalamasındaki sıralamaların, bir önceki yıla göre büyük oranda değiştiği dikkatlerden kaçmadı. Geçtiğimiz yıl beşinci sırada olan Yeniçağa, bu yıl birinciliğe oturdu. Merkez ilçe, geçen yıl olduğu gibi ikinci srada yer aldı. Göynük, altıncılıktan üçüncülüğe yükseldi. Gerede, üçüncülükten dördüncü sıraya düştü. En büyük değişim Seben’de yaşandı. Geçtiğimiz yıl birinci sırada olan Seben, bu yıl beşinci sıraya düştü. Mengen, dördüncülükten altıncılığa gerilerken geçen yıl son sırada buluna Kıbrıscık, bu yıl yedinci oldu. Dörtdivan yedincilikten sekizinciliğe düşerken Mudurnu sekizincilikten dokuzunculuğa geriledi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar