20 Nisan 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara0°C

BU KAHVALTININ ANLAMI BÜYÜK

Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı tarafından geliri ihtiyaç sahiplerine bağışlanmak üzere bir kahvaltı etkinliği düzenlendi. Etkinliğe ilgi büyük oldu.

Bu kahvaltının anlamı büyük

19 Ocak 2015 Pazartesi 21:09

Haber Merkezi

Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı tarafından Soylu Otel’de düzenlenen kahvaltıya Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve eşi, Belediye Başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural ve yönetim kurulu üyeleri, Dernek Bolu Şube Başkanı Jale Canbolat ve çok sayıda davetli katıldı.

GENÇLERE, YAŞLILARA VE TÜM İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIMDA BULUNUYORLAR

Vakfın Genel Başkanı Gülgen Dural yaptığı konuşmasında vakfın yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Dural “Çok sıkıntı da çektik ama şimdi dimdik ayaktayız. Şimdiye kadar çok güzel işler yaptık. 4 tane yaşlılar köşkü açtık. Çocuk ıslah evinden çocuk aldık. Onları okuttuk, eğittik ve onlara ev açtık. Kız öğrenciler için Manisa’da yurt kurduk. Bir lise yaptık milli eğitme bağışladık. Yaşlılar köşküne hizmet etme devamı içerisindeyiz. 150 tane çocuk okutuluyor. Benim arkadaşlarım da sizler gibi çok güzel. Bunlar mavi melekler. Hepsi hizmetten hizmete koşuyor. Hepsine ben minnettarım. Geçen gün bir olay oldu çok duygulandım. Bir çocuk eğitimine 5 ay kalmış. Zaten çalışarak okuyor. 3 aylık ev kirasını ödeyememiş. Yoksa bırakacak okulu. Anında ihtiyacı giderildi. Arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. Bu çocuk harcanır mı? Harcanmaz. Bu çocuk artık bizim çocuğumuz. Yaptığımız yardımlar neresi olursa olsun dibine inerek doğru yola gittiğimizi bilerek bilinçli şekilde yapıyoruz” diye konuştu.

‘BOLU’DA 27 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORUZ’

Bolu Şube Başkanı Canbolat ise üniversitelerde okuyan ihtiyaç sahibi 27 Bolulu öğrenciye burs verdiklerini söyleyerek “Yardıma muhtaç yaşlı, genç, öğrenci ayırmaksızın ihtiyacı olana gücümüz yettiğince ve sizlerin desteği ile onurlarını kırmadan yardımcı olmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar