20 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara19°C

KCK DOSYASINDA BOLU DAMGASI

AKP kurucularından, Milad Partisi Eş Genel Başkanı İdris Naim Şahin, İçişleri Bakanlığı döneminde yapılan KCK operasyonlarının perde arkasını anlatı. Şahin’in açıklamalarında Bolu ile ilgili çok önemli bilgilere yer verdi.

KCK dosyasında Bolu damgası

19 Ocak 2015 Pazartesi 21:12

Haber&Foto; Gönül OLUTÜRK

AKP’den 25 Aralık 2013’te istifa eden, AK Parti kurucularından, eski İçişleri Bakanı, MİLAD Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin, bakanlığı döneminde yaşananları dobra dobra anlattı. İdris Naim Şahin, döneminde yapılan KCK operasyonlarının perde arkasıyla ilgili ilk kez konuştu. Şahin’in Bakan olduğumda, hem KCK yapılanmasının hem PKK militanlarının alana dağılması projesinin, Bolu Dağları’na ve Bolu Ormanları’na doğru taşacağı bilgisi geldi açıklaması şok etkisi yarattı.

Önemli ve uzun bir açıklama yapan Şahin, “ Güneydoğu ağırlıklı olmak üzere, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin gibi pek çok batı illerinde, terör örgütünün daha üst yapısı olan KCK, bir ağ gibi ülkeyi örmüştü. Şehirde silahsız bölücü yapılanma, kırsalda da silahlı terör örgütü ağı ülkeyi kuşatmış durumdaydı. Büyükşehirlerin merkezlerine, kırsalda Kastamonu Ilgaz Dağı’na kadar inilmiş, Karadeniz’de Tokat, Ordu, Giresun üçgenine kadar nüfuz edilmiş vaziyette idi. Vahim bir durum vardı. 2011’in Mayıs ayı başlarında Kastamonu AK Parti mitingi dönüşünde, Başbakanımızı koruma görevinde bulunmuş ekip, Ilgaz Ormanları’nda saldırıya uğramıştı. Bu saldırıyı yapan PKK idi. Orada şehit verdik. Ilgaz’da saldırı varken, diğer tarafta Ordu, Giresun, Erzincan, Tokat, Amasya hattında da durum çok iyi değildi. 2011 yazında, mücadelesiz müzakerenin doğru olmadığı konusunda duygu, düşünce birliği vardı. Bakan olduğumda, hem KCK yapılanmasının hem PKK militanlarının alana dağılması projesinin, Bolu Dağları’na ve Bolu Ormanları’na doğru taşacağı bilgisi geldi. Böylelikle ülkenin tüm coğrafyasının, şehir ve kırsalıyla kuşatıldığını gördüm. Birisi silahı doğrultmuş üzerinize, yapılacak şey belli, ya karşı silah kullanmak ya da onun silahını engelleyici bir hamle yapmak. 2011 yazından sonra yapılan da buydu bir bakıma” dedi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.