17 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara18°C

ALAN, SAYGILI’YA SERT ÇIKTI; ‘BAŞKAN ÖZÜR DİLİYOR, SAYGILI TEŞEKKÜR EDİYOR’

Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, AİBÜ Konsey Başkanı Burak Saygılı’nın “Yeni ulaşım sisteni için Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum” ifadelerine sert çıktı.

Alan, Saygılı’ya sert çıktı; ‘Başkan özür diliyor, Saygılı teşekkür ediyor’

19 Ocak 2015 Pazartesi 21:06

 

Alan, “Belediye Başkanı ‘aksaklık yaşandı özür dilerim’ diyor, Saygılı “teşekkür ederim” diyor” Herkes mutsuz, bir Burak Saygılı mutlu” diye konuştu.

HABER: Özge ELÇİ

BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, “Üniversitede yeni ulaşım sistemi için Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum” ifadelerinden dolayı AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı’ya verdi veriştirdi.

Saygılı’nın Karaköy Kooperatifleri’nde ulaşımın sık sık aksadığı yönündeki açıklamaları için sert ifadeler kullanan Alan, “Biz araştırma yaptığımızda ulaşım Karaköy kooperatiflerindeyken çok nadir de olsa aksaklıklar meydana gelmiştir. Başka da bir aksaklık yaşanmadı.

55 ARAÇ VARDI 24’E DÜŞÜRDÜLER

Otobüsler 5 dakikada bir duraklara gidiyordu. 55 araç varken 24’e düştü ve bununla beraber 1 saat otobüs duraklarında beklemeler yaşanmaya başladı. Bunu Belediye Başkanı kabul ederken ve özür dilerken Burak Saygılı kabul etmiyor. Halk mutsuz, otobüsçü mutsuz, öğrenci mutsuz ama Burak Saygılı çok mutlu!” dedi.

‘ÜNİVERSİTEDEKİ TOPLANTIDA BELEDİYE’Yİ ELEŞTİRDİ SONRA ÇARK ETTİ’

 Saygılı’nın üniversitede yapılan toplantıda ulaşım sisteminin yenilenmesi konusunda “Belediye zamanlamayı yanlış yapmıştır. Final tarihinde bizi dikkate almadı” dediğini söyleyerek “Burak Saygılı, tatile girince ne oldu da çıkıp teşekkür ediyor?” diye konuştu.

Burak Saygılı’nın Karaköy minibüs şoförleri hakkında “saygısız davranıyorlar” söylemlerini hatırlatan Alan, “Saygılı bir açıklama yapmış; ama doğru düzgün araştırma yapsaymış keşke. Çünkü sadece otobüsler değişti şoförler değişmedi. 190 otobüste hizmet veren şoförlere 2-3 kişi yüzünden saygısız davranıyorlar diyemez. Suçladığı kişinin ismini verecek” ifadelerini kullandı.

ESKİDEN OTOBÜSLER DAHA FAZLAYDI VE DAHA BÜYÜKTÜ

Saygılı’nın şu an daha rahat bir ulaşım sistemi olduğu yönündeki açıklamalarına da yanıt veren Alan, “Eskiden otobüs sayısı daha fazlaydı ve otobüsler de daha büyüktü. Şimdi hem daha az otobüs var hem de otobüsler daha küçük, bir otobüse 50-60 kişi biniyor. Bir kişinin inmesi için ayaktaki diğer yolcuların aşağıya inip sonra tekrar binmesi gerekiyor” diye konuştu.

‘AÇIKLAMALARINDA ÇELİŞKİLER VAR’

Alan, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti;  “Önceden minibüslerde sıkışarak gidildiğini söylemiş ama şimdi modern bir sisteme geçildiğini söylemiş. Şimdi gidin de görün nasıl olduğunu. Yoksa şimdi daha mı fazla biniliyor. 1 kişinin otobüsten inmesi için ayaktaki herkesin inmesi gerekiyor. Saygılı’nın bunu da araştırması iyi olur. Final haftasında aksilikleri kar yağışından dolayı olduğunu belirtmiş. Ben bizzat üniversiteye gittim. Yol açıktı. Yol temizleme araçları da çalışıyordu. Yalnız durakta arkadaşlarımız 1 saat beklediklerini söylemişlerdi. Üniversite içindeki durakta bekleyenler donmak üzereydi. Yeni sistemin getirdiği aksaklığı, Belediye’ye değil Allah’a havale ediyorlar.

‘KONSEY BAŞKANI AK PARTİLİ GİBİ KONUŞUYOR’

Burak Saygılı’nın öğrenci arkadaşlardan da özür dilemesi gerekmektedir. Sorunları dile getirmeyerek yandaş açıklama yapmıştır. Recep Tayyip Erdoğan ne demişti: “AİBÜ’yü Cemaate mi bırakacağız” demişti. Konsey başkanını da Ak Partiye bırakmayacaklar o zaman! Konsey başkanı resmen Ak Partili gibi konuşuyor. Tarafsız olsunlar. Son olarak Saygılı AİBÜ’de okumuyor mu? Bu sorunları görmüyor mu?”

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar