23 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara18°C

İRŞAT PROGRAMINA DAVET

Bolu İl Müftülüğü tarafından cami hizmetlerinin verimliliğini artırmak, cemaatle kaynaşmak ve toplumu din konusunda aydınlatmak için mahalle camilerine yönelik cami etkinliklerinin bu haftaki programı Kasaplar Mahallesi Camiinde gerçekleştirildi.

İrşat programına davet

20 Ocak 2015 Salı 15:02

HABER MERKEZİ

Programa İl Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar, Müftülük Vaizi İbrahim Saykı, Bolu Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu katıldı. Öğle namazından önce Müftülük Vaizi İbrahim Saykı “İslam’ın Kadına Verdiği Değer.” konulu bir vaaz verdi. Daha sonra, Sandallar Mahallesi Müezzin-Kayyım’ı Veysel Çetinkaya, Yıldırım Beyazıt Camii Müezzin-Kayyımı Mustafa Aracı ve Küplüce Camii İmam-Hatibi Selahattin Bodur Kur’an-ı Kerim kıraat etti. Bolu Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Topluluğu İlahiler okuduğu program İl Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar haftanın konusu olan “İslam’ın Kadına Verdiği Değer”hakkında verdiği vaazla devam etti. Daha sonra Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuzyılmaz Müftülüğe bağlı Kur’an Kurslarındaki öğrenciler tarafından okunan hatimlerin duasını yaptı.

Cami çıkışında Bolu Belediyesi görevlileri programa katılan cemaate ikramda bulundular. Camiden çıkan kadın ve erkek cemaat programın güzel olduğunu, programı duygulanarak dinlediklerini ve bu tür programların devam etmesini isteyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Kış dönemi mahallelere yönelik irşat programı her pazar değişik mahalle camisinde icra edilecek. Bir sonraki Program: 25.01.2014 Pazar günü Kürkçüler Mahallesi Camiinde yapılacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar