21 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

ŞEHİR YAYLALARINDA BİR İLK

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve şehir yaylalarını 2B kapsamına aldıklarını ifade etti.

Şehir yaylalarında bir ilk

20 Ocak 2015 Salı 20:58

Haber Merkezi

Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede’de şehir yaylalarındaki vatandaşların mağduriyetlerini giderdiğini ve elektrik verilebileceğini söyledi. Yaylaların mücavir alan içinde yer aldığı için 2B kapsamına alındığını kaydeden Allar, ‘’Yaylalarımız proje alanı ilan edildi. Maliyeden şuan tapular satıldığında vatandaşımıza devredildiğinde çok ciddi sıkıntılarla karşılaşacaktık. Yaklaşık 512 tane parselin 150 tanesinin satış işlemi yapılamayacaktı. Eski imar planlarımıza göre yol ve yeşil alanlarda kalan evler vardı. Bu evleri de proje alanı ilan ettirerek vatandaşımızın sıkıntılı sürecini ortadan kaldırdık’’ dedi.

İKİ YAYLA DAHA ELEKTİRİK TALEBİNDE BULUNDU

Tapuların Gerede Belediyesi adına tescil işlemleri tamamlandığını belirten Mustafa Allar şöyle devam etti; “Şu anda yaylalarda hazır olanlar çıkartılacak. Oralardaki 18’inci imar planı uygulanacak. Yeşil alan ve yollarda kalan evleri yeni bir parselasyon yapılarak vatandaşımızın mağduriyeti giderilecek ama turizme dönük projeler üretip mevcut dokuyu muhafaza ederek belediyemiz tarafından hazırlanan tip projeler çıkartılacak. Yeni yapılaşmada vatandaşımıza bu projeyi yapacaksın diyebilme yetkimiz var. Yaylalarımızda daha düzenli daha planlı ve vatandaşımızın daha huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlayacağız. Yaylalarla ilgili vatandaşımızın mağduriyeti olmadan öncelikle hak sahiplerini en uygun fiyatlarla vermek için elimizden gelen çaba gayreti göstereceğiz. Devlete ödeyecekleri bedeli belediyemize ödeyerek alt yapı maliyetleri de ilave edilerek düzgün bir şekilde vatandaşımız mağdur olmadan yaylalarımızı Allah’ın izni ile önünü açmış oluyoruz. Bunu da hayata geçirdikten sonra yaylalarla ilgili önümüzde herhangi bir engel bulunmayacak” diye konuştu.

Allar, Hacı Veli, Seviller ve Rumşah yaylaları dışında Hasbeyler ve Bucak yaylalarının da elektrik talebinde bulunduğunu açıklamalarına ekledi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.