20 Haziran 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

ŞİKAYET KUTUSU

Derler ki basın, yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü kuvvettir.

ŞİKAYET KUTUSU

22 Ocak 2015 Perşembe 14:50

                               

Buna ilaveten ben diyorum ki  ; Basın gözümüzdür, kulağımızdır, ışığımızdır, vekilimizdir, sözcümüzdür. Bu sözcüklerin anlamlarını bir araya getirdiğimizde ne oluyor basın “toplumun şikayet kutusu” oluyor. İşte ben de yazımın başlığı olarak böyle dedim.

Peki “düğün değil bayram değil elimi niye öptü” gibi oldu ama varsın olsun.

Tabii ki bunun bir nedeni var. Anlatayım. Sarıcalar köyü mahalle olduktan sonra belediye yol çalışması yaptı. Hemen hemen bütün yollara parke taş döşendi. Her nedense benim yolum es geçildi. Hemen hemen üç yıldan bu yana Belediye yetkililerine anlatmaya çalıştım. Ancak bir sonuç alamadım.

Aldığım cevap şu :  yol genişletme çalışmaları yapılacak ama programda  yok. Sayın yetkili bu iş üç yıldır yapılmıyor, 3 yılda hava alanı yapılıyor dedimse de dinleyen olmadı. Ben 3 yıldır çamurda gidip geliyorum. Komşularım ise parke taşlarla dönenmiş yollarda gidip geliyor. Bu durum ruhumu isyan ettirdi. Aklıma  “ŞİKAYET KUTUSU” geldi.

20.01.2015 tarihinde Bolu da münteşir Bolu Gündem gazetesi’ ne durumumu belirtir bir yazı yazdım.

Yazım üzerine belediye başkan yardımcısı sayın Hüseyin İka hemen ertesi günü yani 21/01/2015 tarihinde  beni de haberdar ederek mahalleye geldi, durumu yerinde gördü ve bana aynen “ ben  gördüm, gereken notlarımı aldım, kar kalkar kalkmaz önce çamur işini hallederiz ve sonra de yol genişletme işini mevzuatın öngördüğü prosedür içinde programa  aldırırız dedi. İnandım ve umuyorum halledilecektir.

İşte basının gücü bu. Tabi bu arada ilgisini ve hassasiyetini   gösteren belediye başkan yardımcısı Dr. Hüseyin İka’ya da teşekkürü insani  bir görev addederek  diyorum ki: işte belediyecilik anlayışı bu , idarecilik anlayışı bu, halkla hizmet hakka hizmettir anlayışı bu.

Bu vesile ile hem Basının etkinliğini ve hem de sayın Belediye başkanı yardımcısı sayın Hüseyin İka’nın yeni görevine çok çabuk  adapte olduğunu ve Bolu’nun gelecekte kendisinden çok yararlanağını anlamış  oldum.

Yazı kişisel bir konu gibi görülse de “Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek lazım” diye bir söz vardır ya affınıza sığınarak işte ben de onu yaptım.

Her ikisine yani hem Bolu Gündem e ve hem de sayın Hüseyin İka’ya  teşekkürler.

İlhami Candemir

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.