18 Ağustos 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara19°C

SKANDALLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde gün geçmiyor ki yeni bir skandal çıkmasın. Geçtiğimiz Aralık ayında Gazeteniz Bolu Gündem olarak müdürlük hakkındaki birçok iddiayı sütunlarımıza taşımıştık.

Skandalların ardı arkası kesilmiyor

22 Ocak 2015 Perşembe 18:32

Haber&Foto; Gönül OLUTÜRK

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ortaya atılan bazı iddiaları bu kez CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan TBMM gündemine taşımıştı. TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Tanju Özcan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a ilimizle ilgili birçok soru yöneltti. Bolu'da ayyuka çıkan iddiaları meclis gündemine taşıyan Özcan soru önergesinde, " Jimnastik salonunun onarımı aşamasında, imalat hatalarından kaynaklı çatı akması, merdiven mermerlerinin kırık olması ayrıca Karaçayır Atletizm sahasının tribününün akması gibi teknik hatalar olmasına rağmen kesin kabulün yapıldığına yönelik iddialar konusunda Bakanlığınız bünyesinde bir inceleme yapmayı düşünüyor musunuz?" dedi.

GÖREVDEN ALINMIŞ OLMASINA RAĞMEN TEKRAR ATANDI

Tanju Özcan bu soru önergesini TBMM'ye verdiği gün soru önergesine konu olan tesislerin yasal olmayan şekilde hala kabul edilmemesinin asıl sebebi olan dönemin Tesisler ve İşletmeler Şube Müdürü Mehmet Sarı, şaibeler nedeniyle daha önce görevden alınmış olmasına rağmen tekrar işletmeler şube müdürlüğüne atandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde satın alma memuru olarak göreve başlayan Sarı, geçirdiği bir soruşturma nedeniyle Kınama cezası almış ve hakkında Bakanlık müfettişleri tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda tesisler Şube Müdürlüğünden ayrılmak zorunda kalmıştı. İki yıllık yüksek okul mezunu olan Sarı, yasal olarak şube müdürlüğü makamına atama yapılması mümkün olmaması gerekirken, 4 yıllık fakülte mezunu kadrosu olan Şube Müdürlüğüne nasıl atandığı ise merak konusu.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hakkında daha birçok iddia ortaya çıktığı şu günlerde iddiaları araştıran haber ekibimiz doğruluğu konusunda delillere ulaştığı usulsüzlük ve yolsuzlukları kamuoyu gündemine taşımaya kararlı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar