27 Mart 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Töreni Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin’in katılımı ile Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulunda gerçekleşti.

Karne heyecanına ortak oldular

23 Ocak 2015 Cuma 17:54

 

Haber Merkezi

Karne törenine Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, daire müdürleri, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulu Çok Amaçlı Salon'da düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

BOLU’DA 47 BİN 888 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

İlimizde 47 bin 888 öğrencinin bugün karne alacağını belirten İl Milli Eğitimi Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, yaptığı konuşmasında Bolu'nun eğitim durumu hakkında bilgiler vererek, "Sevgi öğretmen arkadaşlarımla birlikte 2'nci dönem daha çok çalışacağız. Öğrencilerimiz de tatilde dinlensinler, kar topu oynasınlar, ne yaparsanız yapın ama ders çalışmanız gerekmez bir kaç kitap okuyun. Okuma alışkanlığını geliştirin ve bol bol kitap okuyun" ifadelerine yer verdi.

Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulu'nda düzenlenen 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Töreni'nde 4'ncü ve 8'nci sınıf öğrencileri tarafından şiirler de okudular.

BOLU DERSLİK KONUSUNDA İLERİ DURUMDA

Daha sonra konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, "Yaptığımız çalışmalarımızda öğrencilerimize okuma bilincini nasıl aşılayabiliriz bunun üzerinde durmamız gerekir. Okumaktan zevk alan bir toplum olmak durumundayız. Derslik ve öğretmen sayısı bakımından Bolu, Türkiye'de çok ileri durumda. Okulla aile arasındaki iş birliği daha önceki yıllara göre çok daha arttı. Bu önemli bir gelişme. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bu çocuklar bizim çocuğumuz derken kendi çocuğumuz değil, ülkemizin çocukları ve ülkemizin geleceği. Onlar ne kadar iyi yetişirse ülkemizin geleceği o kadar düzgün ve ferah olur. Onun için çocuklarımız gözbebeğimiz ve onların üzerine titremeliyiz" dedi.

KESKİN’DEN ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE UYARILAR

Tatilde dinlenmenin yanında okumanın da önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Tanju Özcan, "Bu zamanda başarılı olmamız gerekiyorsa kitap okumalı ve zaman zaman da test çözmemiz gerekiyor. Okuma alışkanlığımızı artırmalıyız. Çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum" dedi

Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ise yaptığı konuşmada “Bugün öğrencilerimiz karnelerini alacaklar. Bazı öğrencilerimizin notları yüksek bazı öğrencilerimizin de notları düşük olabilir. Notları zayıf olan öğrencilerimizin özellikleüzülmemelerini arzu ediyoruz. Velilerimizin de bunu hoşgörü ile karşılayıp bu öğrencilerimizi tatilde dinlenip, ikinci dönemde daha çok çalışarak bu eksikliklerini ve noksanlığı telafi etmelerini bekliyoruz. Bilindiği gibi çağdaş medeniyetin yolu eğitimden geçmektedir. Sayın Valimiz Ahmet Zahteroğulları, her konuda olduğu gibi eğitim konusuna da geldiği günden beri çok önem vermektedir. Bunun etkisi yapılan sınavlarla, gösterilen başarılarla  kendisini göstermeye başlamıştır. Bu başarı öğrencilerimizin daha çok çalışmasıyla, öğretmenlerimizin bu konuya daha çok hassasiyet göstermesiyle, onların daha çok gayret etmesiyle daha iyi seviyelere götürülmesini arzu ediyoruz. Bu vesileyle bu okulun ismini taşıyan Ayşe-Yılmaz Becikoğlu'nu da tebrik ediyor ve kutluyoruz. Yıllardır böyle bir hizmetin verilmesinde katkıları olmuştur. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, Okul Aile Birliğinin, Milli Eğitim yetkililerinin, çok iyi bir diyalog içerisinde karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı olarak eğitim ve öğretimin yükseltilmesi yönünde gerekli çabayı göstermelerini arzu ediyoruz. Bu duygularla özellikle öğrencilerimizin ailelerini ve öğretmenlerini daha çok sevmelerini, vatanını, milletini, bayrağımızı ve Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü daha çok sevmeleri arzu ve temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimize tatillerinde iyi tatiller geçirmelerini diliyoruz. 2'nci dönemde de öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşmaların ardından okul bünyesinde açılan 7-19 yaş çocuklu Aile Eğitim kursuna katılan kursiyerlere başarı belgeleri verildi.

Düzenlenen tören Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ve beraberindekilerin öğrencilere karnelerini dağıtmaları ile sona erdi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.