01 Kasım 2020
  • Bolu5°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara6°C

BÜYÜKLER BOZUYOR GENÇLER DÜZELTİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Yönetimi ve Merkez İlçe Yönetimlerinin yarattığı parti içi kutuplaşmaya rağmen her iki yönetimin Gençlik Kolları Başkanlarının kolektif hareketleri tüm partiye örnek olacak nitelikte.

Büyükler bozuyor gençler düzeltiyor

26 Ocak 2015 Pazartesi 08:00

Haber: Özge ELÇİ

CHP’de İl Yönetimi ve Merkez İlçe Yönetimi arasındaki ikilik, Bolu kamuoyunca yakından biliniyor. Yerel seçimlerden önce CHP İl Yönetiminin seçim çalışmalarına katılmaması, seçimlerde alınan kötü sonucun ardından da Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ve İl Yönetiminden Özaydın Çetin’in yargıya da taşınan sosyal medyadaki kavgaları, parti içi ayrılık iddialarını daha da güçlendirmişti. İl Başkanı Kazım Karsu ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın, CHP için önem taşıyan birçok etkinlikte bile uzun zamandır yan yana gelmemeleri sık sık eleştirilere neden oluyor.

KOLEKTİF HAREKET EDİYORLAR

İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanlarının bu tutumlarına rağmen her iki yönetimin Gençlik Kolları Başkanlarının tam tersi bir tutum sergilemeleri örnek olarak gösteriliyor. Göreve 5-6 ay önce gelen İl Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar ve geçtiğimiz ay göreve başlayan Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz, parti tarafından düzenlenen eylem, açıklama gibi birçok faaliyete birlikte katılıyor.

Bayraktar ve Karagöz, Yeni Akit Gazetesinin Mustafa Kemal Atatürk’e yaptığı çirkin saldırıyı birlikte katıldıkları bir eylemde kınarken Gezi eylemlerinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın faillerinin aldıkları cezayı da birlikte protesto ettiler. Mert Karagöz ve Eda Bayraktar, en son ise Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin yıl dönümünde ortak bir yazılı açıklama yaparak örnek bir davranışa imza attılar.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar