18 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

VALİMİZLE SABAH KAHVALTISI

MUSTAFA NAMDAR

VALİMİZLE SABAH KAHVALTISI

25 Ocak 2015 Pazar 16:57

Ata erkil aile yapısında dede torun bir sofrada buluşması gibiydi. Samimi saygın ve sevgiyle donatılı bir bereket sofrasıydı.  Hoş ve güven veren bir ortamda sormadan yapılan ve yapılacak işlemlerle ilgili işin birinci derecedeki birinci ağızdan bilgiler aldık. Teşekkürler Sn. Valim… Yapılan bir dizi çalışmaları toplum içinde var olan dedim ki dediydilerle yanlış değerlendirmelere fırsat vermeden halkla sağlıklı iletişim kaynağı çalışan gazeteciler günü adına yapılan bir buluşmaydı. Mutlu olduk, teşekkürler…

  Neler dedi Valimiz Sn. Ahmet Zahteroğulları:

-İnsanların bir marka değerleri vardır. Bunu insanlar kendileri oluşturur.

-Bizler kamu görevlisi olarak bir süre çalışıp gidiyoruz. 2001-2003 yılları arasında burada görev yaptığımdan Bolu tanıdığım bir ilimiz.

Meşhur bir sözdür.  “Ne kadar yaşadığınız değil. Nasıl yaşadığınız önemlidir.” Ben de görev yaptığım yerlerde nasıl yaşadığımın güzel anılarıyla anılmak istiyorum. Beni nasıl tanıdıysanız oyum…

-Her geçen zaman diliminde dünyada bir dizi yenilikler olurken ülkemiz de değişiyor. Eskiden kırsal kesime hizmet vardı, şimdi daha gelişti.

Bir önceki idarecilerimiz kalkınmada öncelikli olarak kırsal alt yapılara önem verirken şimdi çeşmelerimizden akan sularımızı şebekelere bağlıyoruz. Yollarımızı asfalt, tuvaletlerimizi kanalizasyon şebekelerine bağlıyoruz. Bu çalışmaların yanında topluma hizmetlerin daha verimli hale getirilmesi için daha yararlı ve pratik kullanımı ve öğretilmesine çalışıyoruz.

Bolu’da daha kalıcı makro proje uygulayabilmenin peşindeyim. Turizmde, sanayide, daha seçkin katma değerler kazandırmaya çalışıyoruz.

Devletin ciddi sosyal harcamaları var. Hepsi birbirinden kopuk olduğu için tam verim alınamıyor. İhtiyaç sahibi bir ailenin sosyal aile hizmetlerine gittiğinde bireysel değil ailenin bütün bireylerini etkileyen bir projeyi başlattık. Bakanlığımız bu projemizi yurt geneline yaymak istiyor. (ASDEP)

-Sivil toplum kuruluşlarının siyasetten uzak çalışmaları gerek. Bizim birinci görevimizin efsane Vali Sn. Recep Yazıcıoğlu’nun dediği (Siz Vali ve kaymakamların görevi ‘Devletin koruyuculuğu olduğu kadar, vatandaşı devletten korumaktır. )

Hem yapılan çalışmalar hem de yapılacak çalışmalarla ilgili umut veren birleştirici konuşmaları nedeniyle teşekkürler….

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar