25 Ağustos 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

TÜM PARTİYİ BOMBALADI

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mahmut Alan, parti binasında yaptığı açıklamada Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gençlik Kolları Başkanı T. Furkan Sönmezel ve Merkez İlçe Başkanı Adil Esen’i sert ifadelerle eleştirdi.

Tüm partiyi bombaladı

26 Ocak 2015 Pazartesi 18:31

Haber: Özge ELÇİ

BBP İl Başkanı Alan, Ak Parti’nin geçtiğimiz hafta Mudurnu’da yaptığı bir toplantıda Mudurnu’da bazı köy muhtarlarına “Köylerinden Ak Parti’ye yüksek oy oranı çıktığı” gerekçesiyle plaket verilmesini eleştirdi.

‘AKILLARA DURGUNLUK VERİYOR’

Toplantıda Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek tarafından muhtarlara plaket verilmesini “akıllara durgunluk veriyor” ifadeleriyle eleştiren Alan, “Kendileri de plaketi verirken aynen şöyle tabir etmişler; Ordular Köyü yüzde 91 Ak Parti’ye oy çıkarttığı için o mahallenin muhtarına plaket verilmiş. Dodurga Köyü Ak parti’ye yüzde 80 çıkarttığı için yine muhtarına ödül verilmiş. Muhtarlar tarafsızlık ilkesine tabidir ve oradaki insanları temsil eder. Bu muhtarlar tarafsızlığını kaybetmiştir.

‘YAPILAN SİYASİ AHLAKSIZLIKTIR’

Coşkunyürek de muhtarlara plaket vererek siyasi ahlaka sığmayacak bir tavır sergilemiştir. Hiçbir siyasi parti, hiçbir muhtara ‘Siz bize oy çıkarttınız’ diyerek böyle bir plaket veremez. Plaket verme yetkisi Kaymakamlıklara, Valilere ve Belediye’ye aittir. Bu ‘Biz bu köylere hakimiz’ algısı oluşturmaktır. Çıkıp özür dilemeleri lazım. Eğer benim siyasi partim de böyle bir şeye imza atmışsa aynı şekilde çıkar, bunları da söylerim” ifadelerini kullandı.  

‘AĞZINDA BİR ŞEY GEVELEMEK CİDDİYETSİZLİKTİR’

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel’in partisinin danışma Meclis Toplantısında kendisine verilen ödülü almak için sahneye sakızla çıktığı iddialarıyla ilgili de açıklama yapan Alan, “Sözmezel, bir ödül almaya çıktı, ağzında sakız vardı. Kendisi açıklama yaptı, sakız değil pastil olduğu söylendi. Hastaysa pastil çiğneyebilir; ama ödül almaya çıkıyorsun, pastil de sakız da olmaz. Sahnede ağzınızda herhangi bir şey gevelemeniz ciddiyetinizi kaybettirir” diye konuştu.  

GAZETECİYİ TEHDİT ETTİĞİ İDDİA EDİLEN ESEN’İ DE ELEŞTİRDİ

Alan’ın eleştirdiği başka bir isim de Bolu’da çalışan bir gazetecinin facebook üzerinde yazdığı “10 tane milletvekili olacağına bir tane Ahmet Zahteroğulları gibi Vali olsaydı” mesajı üzerine gazeteciyi arayarak tehdit ettiği iddia edilen Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Adil Esen oldu. Alan, açıklamalarının devamında Esen’e göndermede bulunarak; “Gazeteci arkadaşımız, bence eksik söylemiş, ben 10 vekile değil bir meclis dolusu milletvekiline değişmem Sayın Vali’yi. Bunu da sosyal medyada yazmıştım, bugüne kadar Bolu’ya gelen en dürüst, en çalışkan Vali Sayın Zahteroğulları’dır. Bu yalakalık değildir, gerçeği söylemek yalakalık değildir” diye konuştu.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar