11 Temmuz 2020
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

EMİTT FUARI

Doğu Akdeniz ülkeleri uluslar arası turizm fuarı. 22 Ocak ta her zamanki yeri İstanbul Beylik düzünde açıldı.

EMİTT FUARI

26 Ocak 2015 Pazartesi 21:11

On dokuzuncusu olan fuarın ilk kuruluşunda Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı tarafından organizasyonu yapmıştı. Daha sonra Batı Karadeniz illeri ve sırasıyla Belediyeler Birliği sonrasında da Doğu Marmara Kalkınma ajansının (Marka) katılımıyla organizasyonun 19.yılına gelindi. Uluslar arası boyutta Doğu Akdeniz ülkeleriyle yurdumuz  il ve belediyelerin birlikte yürüttüğü Emitt fuarı panayır görüntüsünde diye epey eleştirildi.

Biz bu fuara kanatlı sektör başta olmak üzere yöresel ürünlerimizi , doğa turizm güzellikleri , sıcak su kaynaklarımızla otellere ait işletmelerimizle Bolu olarak ilçelerimizle katıldık ve katılıyoruz. Son iki yıl vakıf olarak yokuş.

Fuarlar : Yöre ürünlerine ve turizm değerlerini tanıtmak amacıyla bulunduğu yerden dışa açılma, dış Pazar vitrinlerinde ürünlerimizin tanıtılmasıdır. O dönemlerde silagonumuz “YAKIN-GÜZEL ve GÜVENLİ” idi.           Şimdi marka şehir ağırlıklı “ TABİATIN KALBİ BOLU” yerini aldı.

Spor, sağlık, konaklama, termal ve üniversitemiz temsil edildiği fuarda Bolu’nun ilgi çektiğini gördük. Görsel ve yazılı basın temsilcilerinin özellikle ilgileri dikkatimizi çekti.

Vali yardımcımız Sn. Abidin Uysal ile belediye başkanımız Sn. Alaaddin Yılmaz nerede ise oturmaya fırsat bulamadılar mülakattan. Tur operatör ve acentelerinin de ilgisi ayrıca dikkat çekiyordu.

AİBÜ Mengen Aşçılık Yüksek Okulunun kabak üzerinde yaptıkları oyma sanat eserleri ile çalışmaları harikaydı. Bir çok izleyici Makarna çeşidini biliyordu ama kızılcık tarhanasını belki de ilk kez  tadıyordu. Mengen’in kabak reçeli, Behder in çam kozalağı reçeli. Akçakoca’nın fındığı . Mudurnu’nun ince sanat eseri oyaları , yazmaları ve pişmaniyesi bilinenlerden çok farklıydı. Hele de Göynüğün kaşıkları….

Düşündüğümde sıcak sularımızın içindeki mineralleri, Mengen’in kabak reçeli ve kızılcığın insan sağlığına etkisi broşürlerde özellikleri ile yazılıp dağıtılması , keşli cevizli bir bolu makarnası ile etli mantının pisilime teknikleri bu broşürlerde yazılmış olması daha bir ilgi çekebilirdi diye…

İnan kalaycının bizi unuttuğu , üzerinde Tabiatın Kalbi Bolu Markalı promosyonları ve sosyal medyada paylaşımı güzeldi. Diğer otellerimizin de kendilerine özgü tanıtımların ayrı bir özelliği ve güzelliği vardı. İlimizi tanıtım amaçlı katılımcılara yürekten teşekkürler. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.