23 Eylül 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara13°C

VELİLERİN AYNASI YARI YIL KARNESİ

2014-2015 yılı 1. Kanaat dönem Doğancı Köyü taşıma merkezli “Doğancı Ayşe ve Yılmaz Becikoğlu” ilk ve orta okulunda yapıldı.

VELİLERİN AYNASI YARI YIL KARNESİ

27 Ocak 2015 Salı 20:26

 

                                                                                             

 

Okulun fiziki kapasitesi, öğretmen öğrenci durumları okul müdürü Sn. Erhan Karakaş şöyle açıkladı;

Okul, ilkokul kısmında 2’si ana sınıfı olmak üzere 8, ortaokul 6 şubedir. Taşıma merkezli okula Çepni, Gövem, Güney Felakettin, Yenisefa, Avdan, Topardıç, Pelitcik, Ketenler, kuzfındık, Piroğlu, Belkaraağaç ve Sultanbey Köylerinden llkokulda 117 mevcudun 40’ı ortaokulda, 107 öğrencinin 54’ü taşımalı öğrenci olmak üzere 244 öğrencimize hizmeti 2 Md. Yrd, 22 öğretmenle yürütmekteyiz. 1997-1998 yılından itibaren taşımaya başlanmış olup toplam alanı 900 metrekaredir.

Tatiller dinlenmenin hak edildiği günlerdir. Bu tatil sürecinde de kendinizi zayıf olan alanlarda yetiştirmelisiniz, diyerek öğretmen ve öğrencilerden beklentilerini söyledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim Çavuşoğlu, ildeki okul ve öğrenci durumunu şöyle açıklamıştır; 47888 öğrenci 77’si ilkokul 14688, 69 orta 14239, 45 lisede 14962. Halk Eğitim ve Merkez Eğitim merkezlerinde 1 dönemde 3329 kursiyer eğitime alınmıştır.

Sınav sonuçlarını geçen yıla göre incelediğimizde daha iyiyiz. Bakanlığımız özür durumu atamalarını yaptı. Bolu’ya dışarıdan 97 öğretmen atanmıştır. Bunların 23 merkez ilçeye, diğerleri ilçelerimizde başka illere atanmıştır.

Daha sonra sırasıyla konuşan Belediye başkanımız Sn.Alaaddin Yılmaz, CHP milletvekili Sn. Tanju Özcan, Vali yardımcımız Sn. Mustafa Kemal Keskin özetle şunları dediler.

-Türkiye de eğitim konusunda reformlar yapılmış olmasına rağmen okuma oranı en az ülkelerden biriyiz. Çevreyi koruma konusunda fazla duyarlı değiliz. Bolu da her türlü alt yapı var ama gerektiği şekilde kullanamıyoruz.

Herkesin kabiliyeti farklıdır, ama gene de başarılı olduğu bir yanı vardır. Bu gün çocukların ve ailelerin özel günüdür. Eğlenmenin yanında okumaya da vakit ayırmalı. Benim köyümün öğrencilerin de burada görmekten mutluyum.

Medeniyetin yolu eğitimden geçer. Valimiz eğitim konusunda çok gayret sarf etmektedir.  Öğrencilerin vatanı, bayrağını, Atatürk’ü, ana babalarını daha çok sevmelerini arzu ediyoruz. Velilerimizi okul aile birliğini Anne çocuk eğitimine  katılanları kutluyoruz

İlk ve Orta okullarda başarı ana babanın yakın ilgisine bağlı olduğunu düşünüyorum. Lise çağı öğrencilerin tam fiziksel değişim dönemi olması gerekçesiyle onları kontrol etmek oldukça zor. Onların kontrolü aile huzuruna bağlı. Yaşam koşullarına bağlı. İstekleri yerine getirmedeki koşullara bağlı. Onun için diyorum ki mutlu bir ailenin en büyük isteği dizinin dibindeki çocuklarına sahip çıkmalarını gerektirir. Onun içindir ki 1.Dönem karneleri velilerin aynasıdır.

Çocuğun karnesi başarılı değilse ey ana babalar aynaya bakın. Önce kendinizi değerlendirin. Okulla ilişkilerinizi kontrol ediniz.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.